Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα δύο από τα 14 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Μπολόνια για το πρωτάθλημα.

* Η Τορίνο απέφυγε την ήττα στο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Τορίνο δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΤΟΡΙΝΟ

Αν και έφτασε μία ανάσα από το να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από το Μιλάνο η Τορίνο γνώρισε την ήττα με 3-2 από τη Μίλαν την προηγούμενη βδομάδα, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του πρωταθλήματος. Σε μεγάλη μέρα για τους γηπεδούχους βρέθηκε ο Μπάκα (ΕΠ) ο οποίος σημείωσε τρία γκολ (38’, 50’, 62’ πεν.). Για τους φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μπελότι στο 48’, με τον Μπασέλι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Δύο λεπτά αργότερα ο Παλέτα (ΑΜ) ανέτρεψε τον Μαρτίνες, με τον διαιτητή να δείχνει αμέσως τη βούλα του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπελότι, με τον νεαρό Ντοναρούμα (ΤΕ) να αποκρούει εντυπωσιακά, κρατώντας το «τρίποντο» για τη Μίλαν.

«Ήταν δύσκολο να χωνέψουμε την ήττα από τη Μίλαν, καθώς αυτή προήλθε ξεκάθαρα από λάθη ποδοσφαιριστών μας. Εξετάσαμε και πάλι την αναμέτρηση και όλη τη βδομάδα δουλέψαμε πάνω στα λάθη μας. Αν πραγματικά καταλάβαμε τι πήγε λάθος δεν θα τα επαναλάβουμε. Πρέπει να βελτιωθούμε στο πως κάνουμε επίθεση στα αντίπαλα καρέ. Έχουμε βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα. Οι ποδοσφαιριστές καταλαβαίνουν τι θέλω από αυτούς», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της «γκρανάτα», Σίνισα Μιχαίλοβιτς. Παράλληλα αναφέρθηκε στα μεταγραφικά σενάρια που θέλουν τον Μακσίμοβιτς (ΑΜ) να πιέζει για τη μεταγραφή του στη Νάπολι λέγοντας: «Για μένα είναι νεκρός!».

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 3-2 γνώρισε η Τορίνο από τη Μίλαν, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της Τορίνο για το πρωτάθλημα.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο της Μπολόνια στο φετινό πρωτάθλημα της χώρας. Το συγκρότημα του Ντοναντόνι κατάφερε να επικρατήσει εντός έδρας με 1-0 της Κροτόνε την προηγούμενη βδομάδα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε τέσσερα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Ντέστρο. Εν όψει της αποψινής αναμέτρησης με αντίπαλο την Τορίνο στην ομώνυμη πόλη του Ιταλικού Βορρά ο προπονητής των «ροσομπλού», Ρομπέρτο Ντοναντόνι, είπε: «Αυτή η αναμέτρηση θα είναι ένα πολύ καλό τεστ για εμάς. Κόντρα στην Τορίνο μπορούμε να καταλάβουμε σε τι επίπεδο βρισκόμαστε. Έχουμε καλές επιλογές για το κέντρο του αγωνιστικού χώρου, θα δούμε ποιοι θα αγωνιστούν. Πρέπει να δουλέψουμε σκληρά και να θυσιάσουμε πολλά πράγματα για να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα».

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Μπολόνια στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε σε όλες τις διοργανώσεις με αντίπαλο την Τορίνο. Αυτή χρονολογείται στις 9 Φεβρουαρίου του 2014 (2-1 εκτός έδρας). Στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στις τρεις σημειώθηκε no-goal, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγύρισε η Μπολόνια στην έδρα της επικρατώντας με 1-0 της Κροτόνε, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μπολόνια σκόραρε στα δύο από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.