*Στον πρώτο γύρο: Μπάροου – Σόλιχουλ Μορς 2-1

ΣΟΛΙΧΟΥΛ ΜΟΡΣ

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές και με απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες, υπέστη και πάλι η Σόλιχουλ Μορς. Την Τρίτη, η ομάδα του Λίαμ ΜακΝτόναλντ φιλοξενήθηκε από την Φόρεστ Γκριν, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Παρότι ισοφάρισε σε 1-1 με το τέρμα του Αφολαγιάν στο 59ο λεπτό, εν τέλει η Σόλιχουλ γνώρισε την ήττα με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά και από αυτή την ήττα της, η Σόλιχουλ Μορς βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 48 βαθμούς μετά από 38 παιχνίδια. Έφτα νίκες, τρεις ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Σεπ Μουρομπεντζί (ΜΕ 37/2), που είναι και ο μόνος αμφίβολος για το παιχνίδι αυτό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Φόρεστ Γκριν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Σόλιχουλ Μορς – Μπάροου παίζει στην Betshop

ΜΠΑΡΟΟΥ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε η Μπάροου, μετά και την εντός έδρας νίκη επί της Ντάγκεναμ & Ρεντ (2-1). Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Πολ Κοξ υποδέχθηκε την Ρέξαμ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Αν και προηγήθηκε με το τέρμα του Ντιαρά στο 90′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μια στιγμή αδράνειας.

Με το βαθμό που πήρε η Μπάροου, έφτασε τους 62 βαθμούς στο πρωτάθλημα, ούσα και στην όγδοη θέση της βαθμολογίας. Επιπλέον, έχει μια από τις καλύτερες άμυνες με 38 τέρματα παθητικό. Πέντε νίκες, εφτά ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις δυο τελευταίες εξόδους της, στις οποίες δεν πέτυχε ούτε κάποιο τέρμα. Εξέτισσε και επιστρέφει ο Τζόρνταν Γουίλιαμς (ΜΕ 33/6), με τους Άντι Πάρι (ΑΜ 5/0) και Μπάιρον Χάρισον (ΕΠ 28/18) να παραμένουν τραυματίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ρέξαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.