Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΝΟΡΘ ΦΕΡΙΜΠΙ ΓΙΟΥΝ.

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο σερί νίκες κόντρα σε Γκάισλι (3-2) και Τορκί (1-0), υπέστη και πάλι η Νορθ Φέριμπι. Η ομάδα του Στιβ Χάουσχαμ φιλοξενήθηκε από την Όλντερσοτ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Μια ήττα που προσγείωσε απότομα τους παίκτες της Νορθ Φέριμπι, οι οποίοι ευελπιστούν σε κάτι καλύτερο στο σημερινό παιχνίδι με την Μπάροου. Πολύ καλύτερες οι εντός έδρας εμφανίσεις της, όπου και παραμένει αήττητη σε τρία αντίστοιχα παιχνίδια, με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Αντιθέτως, μακριά από αυτή έχει γνωρίσει τρεις ήττες. Για την αναμέτρηση αυτή, αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή των Μπρόγκαν, Μπρους και Σκέλτον, που δεν αγωνίστηκαν κόντρα σε Τορκί και Όλντερσοτ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Όλντερσοτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Νορθ Φέριμπι Γιουν. – Μπάροου παίζει στην Betshop

ΜΠΑΡΟΟΥ

Σε αντίθεση με την σημερινή της αντίπαλο, η Μπάροου κατάφερε να πανηγυρίσει τη δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια και τρίτη στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πολ Κοξ φιλοξένησε την Μπρέιντρι Τάουν, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 21 λεπτά αγώνα, δεχόμενη γκολ από το σημείο του πενάλτι. Ωστόσο κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση τρία λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους, με τον Μπένετ να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ στο 87′ έφτασε στην ανατροπή με τον Χάρισον να χρίζεται σκόρερ και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του. Μια νίκη με την οποία έφτασε τους δέκα βαθμούς σε έξι παιχνίδια, έχοντας απολογισμό τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες. Σε τρία εκτός έδρας παιχνίδια έχει πανηγυρίσει μόλις ένα βαθμό. Απών από τη σημερινή εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Νορθ Φέριμπι θα είναι και πάλι ο τραυματίας Σον Μπίλεϊ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μπρέιντρι Τάουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.