Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Τη τέταρτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε το περασμένο Σάββατο, η Φόρεστ Γκριν. Προερχόμενη από την εντός έδρας επικράτηση (2-1) επί της Γιορκ, η ομάδα του Μαρκ Κούπερ φιλοξενήθηκε από την Μέιντστοουν, κόντρα στην οποία προηγήθηκε μετά από πέντε λεπτά παιχνιδιού, με τον Κάρτερ. Ωστόσο, λίγα λεπτά οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση. Εν τέλει όμως, η Φόρεστ Γκριν κατάφερε να πάρει τη νίκη χαρη στα τέρματα των Ντόιντζ (45′) και Μέρφι (75′, 79′). Τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο απολογισμός της Φόρεστ Γκριν μέχρι τώρα, ούσα αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Μια νίκη που ανέβασε ακόμη περισσότερα ψυχολογικά τους παίκτες της, οι οποίοι που θέλουν να πανηγυρίσουν ακόμη ένα “τρίποντο” σήμερα, κόντρα στην Σάουθπορτ και να μειώσουν ακόμη περισσότερο τη διαφορά τους από τους δυο πρωτοπόρους. Αναμένονται αλλαγές από τον Κούπερ στο σημερινό παιχνίδι, με τον Μάρκους Κέλι να πραγματοποιεί την πρώτη του εμφάνιση μετά και τον τραυματισμό του. Απόντες οι τραυματίες Σινκλέρ (ΕΠ) και Γουέντγκμπερι (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-4 επί της Μέιντστοουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Φόρεστ Γκριν – Σάουθπορτ παίζει στην Betshop

ΣΑΟΥΘΠΟΡΤ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές η Σάουθπορτ, η οποία κατάφερε να πάρει τον πρώτο της βαθμό μετά από δυο διαδοχικές ήττες, κόντρα σε Μάκλσφιλντ (3-1) και Λίνκολν (4-0). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Άντι Μπίσοπ φιλοξένησε την Τρανμίρ, η οποία προερχόταν από πέντε διαδοχικές νίκες. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με την Σάουθπορτ να φτάνει στην ισοφάριση στο 62ο λεπτό με το τέρμα του Άλμοντ. Με την ισοπαλία της αυτή, η Σάουθπορτ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα τέσσερα από τα έιξ παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι τώρα. Πλέον, κόντρα στην Φόρεστ Γκριν, ο Μπίσοπ γνωρίζει πως η ομάδα του δεν έχει καθόλου εύκολο έργο, ευελπιστεί ωστόσο σε μια καλή εμφάνιση. Επιστρέφει στη διάθεση του προπονητή του ο Γκράιμς, ο οποίος ήταν τιμωρημένος και δεν αγωνίστηκε κόντρα στην Τρανμίρ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τρανμίρ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.