*Για τον πρώτο γύρο: Μπρέιντρι Τάουν – Φόρεστ Γκριν 0-1

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Αήττητη παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές η Φόρεστ Γκριν, η οποία και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Μετά το διπλό επί της Μπρόμλεϊ (1-5), η ομάδα του Μαρκ Κούπερ φιλοξενήθηκε από την Ίστλι, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 24ο λεπτό, με το τέρμα του Ντόιτζ. Όμως το προβάδισμα της αυτό διατηρήθηκε για λίγα λεπτά, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στο 33′, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 53 συνολικά και βρίσκεται στην δεύτερη θέση μαζί με την Τρανμίρ, έχοντας και ένα παιχνίδι περισσότερο. Παράλληλα διαθέτει την δεύτερη καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, με 57 τέρματα στο ενεργητικό της. Έξι νίκες, εφτά ισοπαλίες και μόλις μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, αγνοώντας το τρίποντο στα τέσσερα τελευταία (0-3-1).

Το περασμένο Σάββατο, η Φόρεστ Γκριν φιλοξενήθηκε από την Τσέστερ για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Τρόφι, στην έδρα της οποίας και επικράτησε με 0-2. Δυο τέρματα του Κέλι στο 43ο και στο 56ο λεπτό ήταν αρκετά για να χαρίσουν τη νίκη στους φιλοξενούμενους, που πήραν την πρόκριση για τον επόμενο γύρο. Εκεί θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Μάκλσφιλντ (04/02).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Τσέστερ για το Λιγκ Τρόφι

Στατιστικό: G/G τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Φόρεστ Γκριν – Μπρέιντρι Τάουν παίζει στην Betshop

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Μπρέιντρι Τάουν, μετά από δυο σερί ήττες κόντρα σε Ντάγκεναμ & Ρεντ (3-0) και Τσέστερ (1-2). Η ομάδα του Χακάν Χαϊρετίν φιλοξένησε την Σάτον, στο τελευταίο παιχνίδι της για το πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία και πήρε τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 33ο λεπτό ο Τσικ, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του. Με τη νίκη της αυτή έφτασε τους 30 βαθμούς και βρίσκεται στην 17η θέση μαζί με τις Τορκί και Σάουθπορτ, ούσα και τέσσερις βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί μόλις μια φορα στις έξι τελευταίες εξόδους της (4-1-1).

Το περασμένο Σάββατο, η Μπρέιντρι Τάουν φιλοξενήθηκε από την Ιστ Θάροκ για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Τρόφι, στην έδρα της οποίας και επικράτησε με 2-5. Με τον Τσικ να πετυχαίνει χατ τρικ (40′, 45′, 46′) και τους Μίντσον (56′) και Μπάρναρντ (76′) να βρίσκουν και αυτοί δίχτυα, η Μπρέιντρι πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση. Εκεί θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Ντάλγουιτς Άμλετ (04/02).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-5 επί της Ιστ Θάροκ για το Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.