*Η Λιβόρνο γνώρισε την ήττα από το ημίχρονο στα έξι από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

*Η Λιβόρνο δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΚΑΛΙΑΡΙ

Αήττητη παραμένει η Κάλιαρι στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Μετά τις δύο σερί ήττες που γνώρισε από τις Σπέτσια (2-1 εντός έδρας) και Άσκολι (2-1 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Ραστέλι επικράτησε της Μπρέσια (6-0 εντός έδρας), ενώ στη συνέχεια μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Κόμο (1-1 εκτός έδρας) και Βίρτους Λαντσιάνο (1-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 8’ με τον Σάου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε οχτώ λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Φεράρι, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι Σαρδηνοί για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν μία νίκη, μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Στις τρεις σημειώθηκε no-goal, ενώ στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και η Κάλιαρι βρίσκεται τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Κροτόνε, και οχτώ μπροστά από την τρίτη Τραπάνι.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Κάλιαρι και Βίρτους Λαντσιάνο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Κάλιαρι για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Κάλιαρι – Λιβόρνο
Κλικ εδώ

ΛΙΒΟΡΝΟ

Στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζει να βρίσκεται η Λιβόρνο, τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, συνεχίζοντας τη μάχη για αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού στη χαμηλότερη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας. Πιο συγκεκριμένα με τους 36 βαθμούς που έχει συγκεντρώσει απέχει τέσσερις από τη ζώνη ασφαλείας. Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει το συγκρότημα του Γκελάιν στις 13 τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή με αντίπαλο τη Λατίνα (1-0 εντός έδρας) στις 19 του μηνός. Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και εννέα ήττες. Την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σαλερνιτάνα, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 3-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης με τον Ντοναρούμα, με τον Κόντα να διπλασιάζει τα τέρματά τους στο 31’. Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαντατζιάτο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Ζίτο στο 59’. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Σαλερνιτάνα ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Οντίερ τέσσερα λεπτά αργότερα.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε η Λιβόρνο από τη Σαλερνιτάνα, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Λιβόρνο γνώρισε την ήττα στα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.