5η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΟΥΑΡΕΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχάρα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Βέγκα στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ουρτάδο στο 84’.

Προσπάθησε η Χουάρεθ και κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία κόντρα στην πιο δυνατή Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε την οπισθοχώρηση των φιλοξενούμενων, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Πήρε ψυχολογία μετά από αυτό το αποτέλεσμα και θέλει σήμερα να επιστρέψει στις νίκες, έχοντας και πάλι το πλεονέκτημα έδρας. Είναι μαχητική και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο μέχρι στιγμής, όμως σπάνια κρατάει το μηδέν στην εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει σημαντικούς βαθμούς.

Χουάρεθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΥΜΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τολούκα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσοντέκο στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Βαλέρα στο 24’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Πινουέλας στο 90+12’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Πούμας. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, κατάφερε άμεσα να ισοφαρίσει. Στη συνέχεια δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή, αλλά κράτησε μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους.

Να διατηρήσει το αήττητο σερί που έχει δημιουργήσει στο πρωτάθλημα είναι ο στόχος της, περνώντας ιδανικά με νίκη από την έδρα της Χουάρεθ. Έχει αφήσει αρκετά θετικά στοιχεία σε όλες τις αναμετρήσεις της, αφού βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, αλλά το μεγαλύτερό της πρόβλημα φαίνεται να είναι στα μετόπισθεν, καθώς κράτησε το μηδέν στην εστία της μόλις σε δύο αγώνες.