Δημοσίευση: Κατηγορία: World of Warcraft

9η αγωνιστική

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Ναγκανούμα στο 41ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (45’+3, 90’+9). Έμεινε με δέκα παίκτες στο 56′, όταν και αποβλήθηκε ο Σακαΐγια.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και έξι παιχνίδια η Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι φιλοξενήθηκε από τη Γκάμπα Οσάκα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος και πήρε το προβάδισμα, παρότι δεν το κράτησε μέχρι την ανάπαυλα. Έμεινε με δέκα παίκτες με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, δέχθηκε αρκετή πίεση και εν τέλει την ανατροπή στις καθυστερήσεις.

Πέμπτη ήττα σε αυτό το αρνητικό σερί που έχει φτιάξει, παραμένει στους τέσσερις βαθμούς μετά τις οκτώ πρώτες στροφές και ουραγός. Εντός έδρας η μοναδική φετινή της νίκη (1-1-2). Γνώριμες οι απουσίες των Ναραχάρα και Χόντα, την ώρα που εκτίει τιμωρία ο Σακαΐγια.

Τόσου Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 στην παράταση επί της Βανρόρ, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω στο 25ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Ανζάι στο 82′. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 104′, αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο Σινέν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κασίμα, μετά τις δυο ήττες που υπέστη από Φουκουόκα (1-0 εκτός) και Τόκιο (2-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράνκο Πόποβιτς υποδέχθηκε την Κιότο, της οποιας και επικράτησε με 1-0. Ανώτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, ήταν αυτή που δημιουργούσε φάσεις, αλλά δυσκολεύτηκε αρκετά για να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου, βρίσκοντας εν τέλει δίχτυα προς το φινάλε.

Έφτασε έτσι τις τέσσερις νίκες μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στο πρώτο μισό της κατάταξης. Έμεινε με άδεια χέρια στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 1-2 της Βανρόρ στην παράταση, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ.