*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Μάδεργουελ 1-1.

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέλτικ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 14ης αγωινιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τέρνμπουλ στο 86’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ομπίκα στο 90’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Μάδεργουελ. Παρά την ασφυκτική πίεση που δέχθηκε παρέμεινε σταθερή στα μετόπισθεν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως εν τέλη υπέκυψε στα τελευταία λεπτά. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα έφερε το παιχνίδι στα ίσα, παίρνοντας έναν σημαντικό βαθμό.

Από τεράστιο αποτέλεσμα προέρχεται και θέλει σήμερα να επιστρέψει στις νίκες, έχοντας παράλληλα σύμμαχο και την έδρα της. Σε γενικές γραμμές είναι μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με συνέπεια, όμως δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται εξίσου γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς, στην προσπάθειά της να βρεθεί εντός εξάδας. Απέτυχε να αποσπάσει τρίποντο στις πέντε πρόσφατες εντός έδρας αγωνιστικές, μετρώντας μόλις μία νίκη, παρ’ όλο που βρήκε δίχτυα στις τέσσερις από αυτές.

Μάδεργουελ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ταβάρες στο 16’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μίλερ στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπεκ στο 86’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Νταντί. Έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ στην επανάληψη υπέκυψε για ακόμα μία φορά. Στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και κατάφερε εν μέρη να το εκμεταλλευτεί, μειώνοντας στα τελευταία λεπτά.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, εκμεταλλευόμενη την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, φεύγοντας ιδανικά με θετικό αποτέλεσμα. Είναι σε καλή κατάσταση, μαχητική απέναντι σε κάθε αντίπαλο, δυσκολεύει σε πολλές περιπτώσεις, ειδικά όταν αγωνίζεται εντός έδρας. Στις εξόδους της έχει μια εντελώς διαφορετική εικόνα, καθώς απέσπασε μόλις μία νίκη στις τελευταίες έξι, δείχνοντας πως δυσκολεύεται σε αρκετές από αυτές να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.