*Στον πρώτο γύρο: Ρετζιάνα – Πεσκάρα 0-1

*Η Πεσκάρα κράτησε το μηδέν στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΕΣΚΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις αγωνιστικές (1-3-0) κράτησε το αήττητο σερί της Πεσκάρα, το Μεγάλο Σάββατο επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Κοσέντζα γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησαν βάζοντας τις βάσεις για νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Παραμένοντας στους 29 βαθμούς, τρεις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της σεζόν, τα “δελφίνια” χρειάζονται πάση θυσία τη νίκη για να διατηρήσουν ζωντανές τις ελάχιστες ελπίδες για αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού. Παράλληλα, χρειάζεται γκέλα της Κοσέντζα. “Τα πάντα έχουν κριθεί, ας προσπαθήσουμε να τελειώσουμε με αξιοπρέπεια το πρωτάθλημα και να διεκδικήσουμε τις ελπίδες που έχουμε”, είπε ο προπονητής Γκρασαντόνια. Επέστρεψαν στην αποστολή οι Ομεάνγκα και Ρικάρντι.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Κοσέντζα. Τα γκολ σημείωσαν οι Τρεμολαντά (6′, 31′) και Καρέτα (8′). Στο 63′ οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι του Πεπέν.

ΠΕΣΚΑΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΕΤΖΙΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Βαθιά ανάσα στην προσπάθεια που κάνει να προλάβει το τρένο των μπαράζ παραμονής πήρε η Ρετζιάνα! Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από δέκα αγωνιστικές (0-4-6) επικρατώντας της Πορντενόνε (1-0 εντός) το Μεγάλο Σάββατο. Οι γηπεδούχοι σκόραραν λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Στη συνέχεια δέχτηκαν πίεση από τους αντιπάλους τους, παίζοντας με δέκα ποδοσφαιριστές, κρατώντας με νύχια και με δόντια μία νίκη βάλσαμο. “Δεν πρέπει να τα παρατήσουμε, η παραμονή είναι ακόμα εφικτή”, είπε ο Αγέτι (ΑΜ, 23/2). Συγκεντρώνοντας 34 βαθμούς η “γκρανάτα” βρίσκεται στο -1 από την 17η Κοσέντζα, τρεις στροφές πριν την ολοκλήρωση της σεζόν.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Πορντενόνε. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Αγέτι στο 56′. Πέντε λεπτά αργότερα ο Γιάο αποχώρησε με δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας με δέκα τους γηπεδούχους.