15η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Στίβενεϊτζ, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Δεν έπεισε με την εικόνα της, αλλά πήρε το βαθμό της ισοπαλίας η Πορτ Βέιλ. Είχε λίγες ευκαιρίες, απείλησε μηδαμινά την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν εξίσου άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια, με αποτέλεσμα να κρατήσουν εύκολα το μηδέν παθητικό.

Να ξεφύγει από τη μετριότητα είναι ο στόχος της, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές αυτή την περίοδο, είναι ασταθής αμυντικά, την ώρα που επιθετικά σκόραρε μόλις σε έναν από τους τελευταίους πέντε αγώνες της. Εντός έδρας είναι μαχητικότερη, μετρώντας δύο νίκες και μία ισοπαλία στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

Πορτ Βέιλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίκομπ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Χάνλαν στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράνταλ στο 40’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μέισον-Κλαρκ στο 45+1’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέισον-Κλαρκ με αυτογκόλ στο 61’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Πιτέρμπορο. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά το ημίωρο, όμως κατάφερε να το ανατρέψει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν στη μοναδική ευκαιρία που απείλησαν.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, παίρνοντας το τρίποντο. Θετικά στοιχεία άφησε στα τελευταία παιχνίδια της και παρέμεινε αήττητη στα τελευταία εννέα, σε όλες τις διοργανώσεις. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει μονίμως, αλλά στα αρνητικό το ότι στις περισσότερες αναμετρήσεις της δέχεται εξίσου εύκολα γκολ.