12η αγωνιστική

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί με την Έξετερ να πανηγυρίζει ισάριθμες νίκες (0-2 εκτός έδρας, 3-1 εντός έδρας).

ΕΞΕΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σκοτ στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπλάκετ-Τέιλορ στο 45’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μέι στο 65’. Το 3-1 πέτυχε ο Λίμπερν στο 79’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέι στο 86’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της και γνώρισε βαριά ήττα η Έξετερ. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε όμως με λίγες από αυτές, παρ’ όλα αυτά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της πιέστηκε έντονα και υπέκυψε εύκολα, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα πολλά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά προβλήματα αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται τελευταία να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Έξετερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κέμπριτζ, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Κάντεν στο 7’ και το 0-2 ο Ντουράντ Ντε Γκέβιγκνι στο 33’. Το 0-3 πέτυχε ο Γουότερς στο 59’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Ράσελ στο 83’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Μπάρνσλεϊ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και στα δύο ημίχρονα, σκοράροντας με συνέπεια. Αμυντικά απειλήθηκε σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά κράτησε έστω και δύσκολα το μηδέν παθητικό.

Την ευκαιρία να διπλασιάσει τις νίκες της έχει σήμερα, καθώς βρίσκει μπροστά της την κακή αμυντικά Έξετερ. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων, βρίσκοντας δίχτυα με μεγαλύτερη ευκολία, αλλά θα πρέπει να δείξει σταθερότητα στα μετόπισθεν, αφού τελευταία είναι αρκετά επιρρεπής.