Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Βολουντάρι, μετά και από το βαρύ 5-0 στην έδρα της Κλουζ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντίνου Τόντοραν φιλοξένησε την Κραϊόβα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Παρότι στάθηκε πολύ καλά στο παιχνίδι, εν τέλει λύγισε στα τελευταία λεπτά, δεχόμενη γκολ στο 90ο λεπτό. Μετά και από αυτή την ήττα της, υποχώρησε στην ένατη θέση με έντεκα βαθμούς μετά από εννέα παιχνίδια, όπου και ισοβαθμεί με την Κονκόρντια. Μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες μέσα στο σπίτι της. Άπαντες στη διάθεση του Τόντοραν για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Κραϊόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΣΤΕΑΟΥΑ

Την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Στεάουα, η οποία μετρούσε έξι νίκες και δυο ισοπαλίες μέχρι τότε. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Λαουρέντιου Ρέγκενκαμπφ φιλοξένησε την Κλουζ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε στο 20ο λεπτό ο Τανάσε, ισοφαρίζοντας προσωρινά για την ομάδα του σε 1-1. Αυτή η ήττα της ήταν και η πρώτη εντός έδρας μετά από δώδεκα αντίστοιχα παιχνίδια, όπου και μετρούσε εφτά νίκες και πέντε ισοπαλίες. Εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση, όπου και μετράει 20 βαθμούς, έχοντας παράλληλα την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, με πέντε τέρματα παθητικό. Εξαιρετική μακριά από την έδρα της φέτος, έχοντας επικρατήσει και στα τέσσερα αντίστοιχα παιχνίδια, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της στα τρία πιο πρόσφατα. Εκτός δράσης παραμένουν εδώ και καιρό οι Φιλίπ και Πιντιλίι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Κλουζ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια δτο Πρωτάθλημα.