ΤΡΟΜΣΝΤΑΛΕΝ

Την πρώτη της απώλεια βαθμών υπέστη η Τρομσντάλεν, μετά από τρεις διαδοχικές νίκες επί των Ράνχαϊμ (3-2), Άρενταλ (1-2) και Φλόρο (1-0). Την προηγούμενη Κυριακή, η ομάδα του Γκάουτε Χέλστρουπ φιλοξένησε από την Γιερβ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα με το τέρμα του Νίλσεν στο 73ο λεπτό. Δυο λεπτά πριν τα 90′ όμως, δέχθηκε την ισοφάριση, από το σημείο του πέναλτι.

Με το βαθμό που πήρε από την αναμέτρηση αυτή, έφτασε τους 19 συνολικά και είναι πλέον στην έβδομη θέση, δυο βαθμούς εκτός πρώτης εξάδας και πλέι οφ. Σε εντός έδρας παιχνίδια για το πρωτάθλημα μετράει τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, έχοντας επικρατήσει στα τρία τελευταία. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Γιερβ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Goalbet)

Το Τρομσντάλεν – Λεβάνγκερ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΛΕΒΑΝΓΚΕΡ

Από ένα αήττητο σερί εφτά αγωνιστικών προέρχεται η Λεβάνγκερ, μετρώντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Πάουελ φιλοξένησε την Σταρτ, κόντρα στην οποία πήρε το βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το τελικό 0-0. Αυτό ήταν και το τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο κράτησε το μηδέν στην άμυνα της.

Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 21 συνολικά σε 13 παιχνίδια και είναι στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με την Μιοντάλεν. Επιπλέον, διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, με εννέα γκολ παθητικό. Εκτός έδρας είναι αήττητη, μετρώντας τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια. Εκτός οι τραυματίες Τζόναθαν Βάμπεργκ (ΑΜ 0/0) και Όλα Χούσμπι (ΜΕ 1/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Σταρτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.