* Under 2.5 τα 8/9 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια

* Στο Κόπα ντε λα Λίγκα (12/03): Αλντοσίβι – Τίγκρε 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΤΙΓΚΡΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Χιμνάσια Λα Πλάτα. Το γκολ του Αρμόα στο 30ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Ανέβασε στροφές μέσα στον Σεπτέμβρη η “ματαδόρ”, έγινε πιο αποτελεσματική και με το κυριακάτικο διπλό στη Λα Πλάτα διεύρυνε το αήττητο σερί στα 6 παιχνίδια (3-3-0) μειώνοντας σε απόσταση βολής από τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Πιο φρέσκια, πιο ορεξάτη από τη Χιμνάσια η ομάδα του Μαρτίνες, ήταν απειλητική από νωρίς, έβρισκε χώρους να τρέξει, απείλησε πριν το γκολ, το οποίο βρήκε μέσα από σεμιναριακή αντεπίθεση. Δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ήλεγξε το ρυθμό, δεν απειλήθηκε σε ροή αγώνα, αντιθέτως είχες τις προϋποθέσεις να κάνει δεύτερο γκολ στην κόντρα.

Εύκολη η νίκη επί της Βέλεζ (2-0) στο τελευταίο εντός έδρας, σκόραρε και στα 7 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΙΓΚΡΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Σεντράλ Κόρδοβα. Απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Ερνάν Λόπες με χατ τρικ (59’, 64’, & 80’).

Σε ελεύθερη πτώση η Αλντοσίβι από το ξεκίνημα του Σεπτέμβρη, τη Δευτέρα έφτασε τις 5 διαδοχικές ήττες με 13 γκολ παθητικό και ουσιαστικά μετράει μέρες για το μαθηματικό υποβιβασμό της στην Primera Nacional.

Mε τον υπηρεσιακό Βιγιάρ πήγε στο ματς με την Σεντράλ Κόρδοβα, μετά την αποχώρηση του Σομόσα, αλλά η εικόνα της δεν βελτιώθηκε. Ελλιπής δημιουργικά και πάλι, έχασε την ισορροπία της στο δεύτερο ημίχρονο και εκτέθηκε για μία ακόμη εύκολη ήττα.

Με τον Βιγιάρ στον πάγκο θα πάει και στη Βικτόρια απόψε, με τον αρχισκόρερ Καουτερούτσαιο να επιστρέφει στη δράση και πιθανότατα στο αρχικό σχήμα.