*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Άτλας με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λόμπα στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζαπάτα στο 23’. Το 1-2 πέτυχε ο Λόμπα στο 33’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαντουένα στο 90+8’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ρότσα στο 90+2’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Μαζατλάν. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε και στα δύο ημίχρονα, σκοράροντας. Αμυντικά υπέκυψε, δεχόμενη εξίσου γκολ, χωρίς όμως αυτό να της κοστίσει.

Κομβικής σημασίας αναμέτρηση η σημερινή, στη μάχη που δίνει για να βρεθεί στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι-οφ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και είναι υποχρεωμένη να το εκμεταλλευτεί, καθώς το έργο της θα γίνει ιδιαίτερα δύσκολο σε διαφορετική περίπτωση. Σκοράρει με συνέπεια, αλλά δέχεται με την ίδια ευκολία γκολ, κάτι το οποίο της κοστίζει συχνά.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μπαρέρα στο 84’. Από τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκαν οι Ριβέρα στο 42’ και Ερέρα στο 45+5’, ενώ για τους γηπεδούχους οι Ζούνιγκα στο 52’ και Σαντοβάλ στο 86’.

Σημαντικό τρίποντο για την Κερετάρο κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί στα τελευταία λεπτά, ενώ παρέμεινε σταθερή αμυντικά, διατηρώντας εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Ανεβασμένη ύστερα από τη νίκη της αυτή, θέλει ιδανικά να τις διπλασιάσει, μπαίνοντας εντός δεκάδας. Μπορεί να μην είναι πειστική αυτή την περίοδο, όμως βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα σχεδόν μόνιμα. Αυτό που δεν της επιτρέπει να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα θα ήθελε είναι η ασταθής άμυνά της, αφού σπάνια δεν δέχεται γκολ.