*9η αγωνιστική του Απερτούρα.

*2-3 Goals και τα τέσσερα συνολικά παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΑΣΑΤΛΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-3 επί της Λεόν, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα μόλις στο πέμπτο λεπτό με το αυτογκόλ του Μπαρέιρο και τρία λεπτά αργότερα ο Μπενεντέτι έκανε δυο τα τέρματα της. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 17′ ο Μπέλο.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Μασατλάν, μετά και από εκείνη κόντρα στη Γουαδαλαχάρα (2-1 εντός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Γκάμπριελ Καμπαγιέρο φιλοξενήθηκε από τη Λεόν, από την έδρα της οποίας πέρασε με το εντυπωσιακό 0-3. Μπήκε αρκετά δυναμικά και εκμεταλλευόμενη τα αμυντικά κενά της αντιπάλου της, κατάφερε να τελειώσει από πολύ νωρίς με την υπόθεση νίκη. Κάπως έτσι, έφτασε τους εννέα βαθμούς και απόψε έχει την ευκαιρία να πανηγυρίσει ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο, επικράτησε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-1-2).

Μασατλάν Στατιστικά

*2-3 Goals τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ατλέτικο Σαν Λουίς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 56′, για να ισοφαρίσει εν τέλει με τον Ανγκούλο, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια στο Απερτούρα η Κερετάρο, σε ένα σερί στο οποίο και μετράει τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάουρο Γκερκ υποδέχθηκε την Ατλέτικο Σαν Λουίς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς σε γενικές γραμμές, βρέθηκε πίσω στο σκορ με ένα πέναλτι, στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Προς το φινάλε αύξησε την πίεση της και εν τέλει δικαιώθηκε στο φινάλε, αποφεύγοντας τα χειρότερα. Σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, με μόλις τρεις βαθμούς. Χωρίς διπλό εδώ και 41 συνολικά εξόδους στα πλαίσια του πρωταθλήματος (0-16-25).