*Η Ίντερ παραμένει αήττητη στα οχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (7-1-0).

*Η Ίντερ κράτησε το μηδέν στα 4/6 τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΙΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Ουντινέζε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Σάμαρτζιτς (40′), απάντησε ο Τσαλχάνογλου με πέναλτι (55′), προτού ο Φρατέζι ανατρέψει τα δεδομένα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα βρήκε σκούρα απέναντι στον εξαιρετικό τερματοφύλακα Οκόγε που της αρνήθηκε σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις το γκολ με τρομερές αποκρούσεις. Παρά τη μετριότατη εμφάνισή της, η Ίντερ κατάφερε να αποδράσει με το διπλό από την έδρα της Ουντινέζε στην εκπνοή των καθυστερήσεων, κάνοντας άλλο ένα βήμα για τη μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Παραμένει αήττητη σε 25 αγωνιστικές με απολογισμό 21 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, συγκεντρώνοντας 82 βαθμούς βρίσκεται στο +14 από τη Μίλαν και στο +19 από τη Γιουβεντους (σ.σ. έχει παιχνίδι περισσότερο). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 27 Σεπτεμβρίου για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας ήττα των “νερατζούρι” από τη Σασουόλο (2-1).

Υπάρχει αισιοδοξία πως ο Μπαστόνι θα πάρει θέση βασικού στην αποψινή αναμέτρηση. Τιμωρημένοι οι Παβάρ και Λαουτάρο Μαρτίνες, τον δεύτερο θα αντικαταστήσει ο Αρναούτοβιτς που θα αποτελέσει παρτενέρ του Τουράμ στην γραμμή κρούσης.

ΙΝΤΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΛΙΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Αταλάντα. Στο 13′ ο Σκαμάκα έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Τα δεδομένα ανατράπηκαν με Αουτζέλο (42′) και Βιόλα (88′).

Γνώριζε πως θα είχε δύσκολο έργο απέναντι στην Αταλάντα, έγινε δυσκολότερο μένοντας πίσω στο σκορ μόλις στο 13′. Η Κάλιαρι δεν τα παράτησε ισοφαρίζοντας λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Συνέχισε να πιέζει στο δεύτερο και, τελικά, ανέτρεψε τα δεδομένα δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ πανηγυρίζοντας σπουδαία νίκη μπροστά στο κοινό της.

Το συγκρότημα του Ρανιέρι πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια για αποφυγή του υποβιβασμού, πλέον καταλαμβάνει τη 14η θέση και βρίσκεται στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Στις επτά τελευταίες αγωνιστικές ηττήθηκε μόνο από τη Μόντσα (1-0 εκτός) στις 16 Μαρτίου (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες).

Θα πρέπει να γυρίσουμε οχτώ χρόνια πίσω, στις 16 Οκτωβρίου 2016, για να βρούμε την τελευταία φορά που άλωσε την έδρα της Ίντερ (2-1): Έκτοτε σημείωσε μία ισοπαλία και πέντε ήττες. Τιμωρημένοι οι Ντεϊολά και Νάντες, νοκ άουτ παραμένουν οι Παβολέτι, Πετάνια και Μανκοσού.