* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (29/03): Ντρόχεντα – Σεντ Πάτρικς 0-0

* Στο 2ο γύρο (03/05): Σεντ Πάτρικς – Ντρόχεντα 1-0

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Σλάιγκο Ρόβερς. Με αυτογκόλ (18’) προηγήθηκαν οι Ρόβερς, ο Μάλεϊ (42’) έκανε το 2-0 και ο Κίνι (46’) μείωσε για την Ντρόχεντα.

4η διαδοχική ήττα γνώρισαν οι “ντρογκς” τη Δευτέρα στη βορειοδυτική ακτή, με την οποία βρέθηκαν στον πάτο της βαθμολογίας, στο -8 από θέσεις παραμονής, αλλά με δύο παιχνίδια λιγότερα.

Μεγάλο πρόβλημα η άμυνά τους, απέτυχαν να κρατήσουν ανέπαφη εστία για 12ο σερί ματς και τα 34 γκολ παθητικό είναι μακράν η χειρότερη επίδοση της λίγκας.

Η Ντρόχεντα απείλησε πρώτη στο “εξάποντο” της Δευτέρας, αλλά οι Ρόβερς προηγήθηκαν σε δεύτερο χρόνο στατικής φάσης. Ακολούθησε χαμένο πλάγιο τετ α τετ της Ντρόχεντα για να έρθει το 2-0 ξανά σε στατικό! Με τον ίδιο τρόπο μείωσε η Ντρόχεντα στο πρώτο λεπτό του β’ ημιχρόνου, για να ακολουθήσουν δύο εκατέρωθεν ευκαιρίες στημένων φάσεων! Οι Ρόβερς είχαν στην συνέχεια την πιο καθαρή ευκαιρία, άκαρπα τα φορτώματα της Ντρόχεντα.

Συμπλήρωσαν κάρτες οι βασικοί Γκάλαγκερ (μέσος) και Κίνι (στόπερ) και θα απουσιάσουν απόψε. Επέστρεψε (ως αλλαγή) στο προηγούμενο όμως ο Ντέιβις (μέσος).

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας για την Πρέμιερ

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (2-3) από την Νταντάλκ. Οι Γκάλαν (2’, 22’) και Ο’Κέιν (4’) έκαναν το 0-3 της Νταντάλκ και οι Φόρεστερ με πέναλτι (27’) και Λένον (35’) μείωσαν για την Σεντ Πάτρικς.

Μεγάλο πισωγύρισμα για τους “άγιους” το αποτέλεσμα της Δευτέρας, πάνω που έδειξαν να βρίσκουν αυτοπεποίθηση, δέχθηκαν ισχυρό πλήγμα με την εντός έδρας ήττα από τη μέχρι πρότινος ουραγό που δεν είχε διπλό στην σεζόν!

98 δευτερόλεπτα χρειάστηκε η Νταντάλκ για να προηγηθεί με μία “μαγική” εκτέλεση φάουλ από τα 25 μέτρα! Σε αντεπίθεση βρήκε δεύτερο πολύ γρήγορο γκολ, χάρη και στην ασταθή επέμβαση του κίπερ Ρότζερς. Άδεια η άμυνα και λάθος η τοποθέτηση του Ρότζερς στο 0-3 των φιλοξενούμενων.

Είχε άμεση αντίδραση η Σεντ Πάτρικς, μείωσε σε απόσταση βολής πολύ γρήγορα με πέναλτι και στατική φάση, αλλά εντέλει έμεινε με άδεια χέρια. Αφού είχε φλύαρη κατοχή στο 2ο ημίχρονο, στο οποίο η Νταντάλκ έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες μεταβάσεων να “καθαρίσει” το ματς.

Στα αγωνιστικά νέα, παραμένει εκτός ο τραυματίας Σιόμπεργκ (στόπερ), αμφίβολος ο Κίτινγκ (φορ/εξτρέμ) που έχασε το προηγούμενο ματς.