Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε under 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της Τερνάνα για το πρωτάθλημα.

* Η Ελλάς Βερόνα επικράτησε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Τερνάνα με αντίπαλο την Ελλάς Βερόνα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Αήττητη παραμένει η Τερνάνα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-0 που γνώρισε από την Τσιταντέλα στην πρεμιέρα της διοργάνωσης το συγκρότημα του Καρμπόνε επικράτησε της Πίζα (1-0 εντός έδρας), ενώ στη συνέχεια μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σπέτσια (1-1 εντός έδρας), Περούτζια (1-1 εκτός έδρας), Μπάρι (0-0 εντός έδρας) και Λατίνα (1-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπρόσκο στο 26’, προτού ο Μετσαριέλο ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα διαμορφώνοντας, παράλληλα, το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. «Σίγουρα η Ελλάς Βερόνα αποτελεί την πιο δυνατή ομάδα του πρωταθλήματος, σε αυτό δεν αμφιβάλλει κανείς. Παρόλα αυτά οι αγώνες παίζονται πάντα στο χορτάρι και όλα είναι πιθανά. Σεβόμαστε την αντίπαλό μας, αλλά δεν την φοβόμαστε», υπογράμμισε αρχικά ο προπονητής των «ροσοβέρντι», ο οποίος μπορεί να υπολογίζει και πάλι στις υπηρεσίες του μέσου Κόπολα που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Λατίνα και Τερνάνα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τερνάνα αναδείχθηκε ισόπαλη από το ημίχρονο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Το Τερνάνα – Βερόνα παίζει στον Stoiximan

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ

Από τρεις σερί νίκες προέρχεται στο πρωτάθλημα η Ελλάς Βερόνα. Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπενεβέντο (2-0 εκτός έδρας) στις 10 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Πέτσια επικράτησε των Αβελίνο (3-1 εντός έδρας), Σπαλ (3-1 εκτός έδρας) και Φροζινόνε (2-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πατσίνι. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματά τους δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, και πάλι από την άσπρη βούλα του πέναλτι, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. «Θα πρέπει να μετρήσουμε τις δυνάμεις μας, καθώς ερχόμαστε από μία πολύ δύσκολη βδομάδα με πολλές αναμετρήσεις. Για μένα είναι κάτι υπέροχο να μπορώ να υπολογίζω σε όλους τους ποδοσφαιριστές μου», τόνισε ο προπονητής των Βερονέζων, ο οποίος υπογράμμισε πως η μοναδική απουσία για την σημερινή αναμέτρηση είναι αυτή του επιθετικού Γκόμεζ Τάλεμπ που τραυματίστηκε στην πλάτη στην προπόνηση.

Προηγούμενο ματς: Τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγύρισε η Ελλάς Βερόνα επικρατώντας εντός έδρας με 2-0 της Φροζινόνε, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Ελλάς Βερόνα σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)