*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Λέστερ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκράιμς στο 20’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Βέστεργκαρντ στο 44’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φατάου στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ιχεανάτσο στο 87’.

Προσπάθησε η Σουόνσι, αλλά υπέκυψε εν τέλη στην ανώτερη Λέστερ. Μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε, όμως δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν, ολοκληρώνοντας την ανατροπή, αλλά και «σφραγίζοντας» το τρίποντο στα τελευταία λεπτά.

Δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα αυτή και έχοντας το πλεονέκτημα έδρας για δεύτερο σερί ματς, ο στόχος της είναι να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, έχει δείξει άκρως θετικά στοιχεία επιθετικά, αφού σκόραρε σε όλες τις αναμετρήσεις της αυτό το διάστημα, ενώ δεν φαίνεται να επηρεάζεται από το γεγονός ότι δέχεται συχνά γκολ, με μοναδική εξαίρεση το ματς κόντρα στη Λέστερ (1-3).

Σουόνσι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Ασπρίγια στο 82’.

Επιστροφή στις νίκες για τη Γουότφορντ, χωρίς να πείσει για ακόμα μία φορά. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε ελάχιστα όμως την αντίπαλη εστία, σκοράροντας παρ’ όλα αυτά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η άμυνά της ήταν σταθερή και κράτησε τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει ιδανικά σήμερα, αν και το έργο της αναμένεται δύσκολο. Δεν πείθει με την εικόνα της, δυσκολεύεται αρκετά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ αμυντικά έχει πολλές αστάθειες, οι οποίες την έχουν οδηγήσει αρκετές φορές στην ήττα. Χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα, μόλις στο +5 από την 22η ΚΠΡ και στο -6 από την είσοδό της στην εξάδα.