4η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση ήταν αρχικά προγραμματισμένη για χθες Κυριακή (23/04), ωστόσο οδηγήθηκε σε διακοπή στο 15ο λεπτό, εξαιτίας της χιονόπτωσης που έπληττε στην ευρύτερη περιοχή, με το σκορ να είναι στο 0-1.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο μισάωρο, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 68ο λεπτό, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες η Σούντσβαλ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν υποδέχθηκε την Έστερσουντ, στο μεταξύ τους ντέρμπι, κόντρα στην οποία γνώρισε βαριά ήττα με 0-3. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστική σε καμία περίπτωση και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Είχαν προηγηθεί οι δυο νίκες στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια κόντρα σε Λαντσκρόνα (2-0 εντός) και Εσκιλστούνα (0-1 εκτός). Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Βέστερμαρκ (30′, 55′) και Βίμπεργκ (35′).

Καλύτερα ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να περιμένει στο φετινό πρωτάθλημα η Έστερ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σερντάν Τούφεγκντζιτς υποδέχθηκε την Εσκιλστούνα, την οποία και συνέτριψε με 3-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι, η ίδια ήταν αρκετά πιο εύστοχη στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν. Έκανε έτσι το 3×3, έχοντας προηγηθεί οι νίκες κόντρα σε Χέλσινγκμποργκ (0-1 εκτός) και Τρέλεμποργκ (5-2 εντός). Άπαντες παρόντες για τον Σέρβο τεχνικό.