*4η  αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν σε αυτό το γήπεδο για το κύπελλο το 2020, με την Σόλιχαλ Μουρς να κερδίζει με 2-3.

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γουόκινγκ, χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλο της, δεχόμενη από ένα γκολ σχετικά νωρίς σε κάθε ένα ημίχρονο, από τον Λόφτχαουζ (4’, 56’), γλιτώνοντας και σε μία φάση από το δοκάρι της στη συνέχεια της αναμέτρησης.

Η Σκάνθορπ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Γουόκινγκ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αμφότερες μακριά από την έδρα της. Τουλάχιστον επιστρέφει σε αυτήν, εκεί που έχει πετύχει και τη μοναδική νίκη της, στην πρεμιέρα της σεζόν.

Αλλά δεδομένου πώς υποβιβάστηκε φέτος και αν κρίνουμε από ποιες ομάδες έχασε, η αισιοδοξία έχει περιοριστεί αισθητά, σχετικά με το κατά πόσο μπορεί να διεκδικήσει άμεσα την άνοδο και την επιστροφή της στις επαγγελματικές κατηγορίες.

Θα λείψει σίγουρα ο τραυματίας μέσος Χάλαμ, χτύπησε και ο μέσος Γουάιτχαουζ στο προηγούμενο παιχνίδι, ενώ παραμένει εκτός και ο τερματοφύλακας Φόστερ που δεν έχει παίξει φέτος.

Σκάνθορπ Στατιστικά

*Εχει 2/3 G/G στο πρωτάθλημα

*Εχει 2/3 over 2,5 στο πρωτάθλημα

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γιορκ, έχοντας ακυρωθέν γκολ και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τελικά προηγήθηκε με τον Ριντ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Όμως η χαρά της κράτησε λίγο, αφού δέχθηκε την ισοφάριση από τον Τζον – Λιούις στο 65’.

Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Γιορκ, σε έναν αγώνα που μεταδόθηκε τηλεοπτικά στην Αγγλία, διατηρώντας το αήττητο της, φέρνοντας δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία στο γήπεδό της, με το ίδιο σκορ αμφότερες!

Παραμένει βέβαια αήττητη σε αυτό το ξεκίνημα της σεζόν, έχοντας κερδίσει στην πρεμιέρα, στον μοναδικό εκτός έδρας αγώνα της, έχοντας τον ίδιο στόχο με την σημερινή της αντίπαλο, δηλαδή να διεκδικήσει την άνοδο, το πιθανότερο μέσω των πλέι οφς.