* 4η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Ο αγώνας διεξάγεται στο ουδέτερο Stadionul Municipal Gaz Metan

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Άργκες Πιτέστι. Η Ουνιβερσιτατέα προηγήθηκε με τον Μπάλαν στο 4ο λεπτό και στο 18’ έχασε πέναλτι! Στο 39’ έμεινε με 10 παίκτες (Ίλιε) και οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς με Ισφάν (43’ & 46’) και Γκαρίτα (53’).

Δίχως νίκη ακόμα η μικρή ομάδα της πόλης, στην επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία της Ρουμανίας μετά από 8 χρόνια, αλλά και οι τρεις εμφανίσεις της είναι ιδιαιτέρως ανταγωνιστικές.

Μετά από δύο ισοπαλίες (1-1) στις πρώτες αγωνιστικές της λίγκας, την προηγούμενη Παρασκευή έφυγε με άδεια χέρια από το Πιτέστι, παρά το ιδανικό της ξεκίνημα. “Αυτοχειρική” εμφάνιση, είχε την ευκαιρία να “καθαρίσει” το διπλό, δεν κατάφερε να διαχειριστεί την κατάσταση όταν έμεινε με παίκτη λιγότερο.

Με τη διαιτησία τα έβαλε ο κόουτς Λίνκαρ, παραδέχθηκε ότι η ομάδα του δεν μπορούσε να αντιδράσει μετά την αποβολή.

Καμία περαιτέρω απουσία εκτός του τιμωρημένου βασικού στόπερ Ίλιε.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ ΠΛΟΪΕΣΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σέπσι. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 26ο λεπτό, η Πετρολούλ προηγήθηκε στο 62’ με τον Τάμας και η Σέπσι ισοφάρισε με τον Τουντόριε στο 84’.

Επίσης δίχως νίκη στην εκκίνηση του πρωταθλήματος η Πετρολούλ, η οποία ανέβηκε μαζί με την σημερινή της αντίπαλο στη μεγάλη κατηγορία το Μάιο, μετά από 7 χρόνια.

Την Κυριακή πήρε τον πρώτο της βαθμό, με μια εμφάνιση που δεν έπεισε, ήταν τυχερή στο χαμένο πέναλτι των αντιπάλων νωρίς, εξαργύρωσε το καλό της διάστημα στο πρώτο κομμάτι της επανάληψης, αλλά στο φινάλε μίλησε η εμπειρία των Κυπελλούχων.

Δύσκολη αποδεικνύεται η προσαρμογή στη μεγάλη κατηγορία για την ομάδα του Κονσταντίν, προηγήθηκαν οι ήττες από Αράντ (2-0 εκτός) και Βολουντάρι (0-1 εντός).