*8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 3,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-4-3).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Πέρασε με το εντυπωσιακό 0-3 από την έδρα της Μάαστριχτ την προηγούμενη αγωνιστική, στο τοπικό ντέρμπι. Βρήκε το πρώτο γκολ στο 11′, ακολούθησαν άλλα δύο, στο 57′ και στο 66′ αντίστοιχα.

Η απόλυτη κυρίαρχος της Λιμβουργίας για ακόμη μια χρονιά η Ρόντα, που έκανε επίδειξη ισχύος απέναντι στην Μάαστριχτ και θριάμβευσε με 0-3 την περασμένη εβδομάδα. Άνευ σχολιασμού το παιχνίδι, είχε τον καθολικό έλεγχο της αναμέτρησης και έκανε μια εμφάνιση επιπέδου, ανάλογη της ποιότητας που την διακατέχει φέτος. Επέστρεψε άμεσα στην δεύτερη θέση, νιώθει «καυτή την ανάσα» της Γκρόνινγκεν (+1), για αυτό και καλείται να συνεχίσει στο ίδιο τέμπο.

Συμπλήρωσε κάρτες ο γκολτζής Ζάουνερ. Σε διεθνείς υποχρεώσεις βρίσκονται ο μεσοεπιθετικός Σέικ και ο κίπερ Ράατσι. Τραυματίστηκαν και θα λείψουν ο βασικός αμυντικός Μπάιλεφελντ, καθώς και ο επιθετικός Γκιουσλού. Παραμένουν εκτός δράσης ο κίπερ Μπούκερ και ο αμυντικός Κογκλίν.

Ρόντα Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΡΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Χάρη σε buzzer beater του Κούκο Μαρτίνα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+5′), πήρε μεγάλη νίκη με 1-0 απέναντι στην Φένλο την περασμένη αγωνιστική.

Τεράστιας σημασίας νίκη πήρε την προηγούμενη εβδομάδα η Μπρέντα, τόσο για βαθμολογικούς λόγους, όσο και για τον τρόπο που αυτή προήλθε. Τα βρήκε σκούρα απέναντι στην καλά οργανωμένη Φένλο, μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκε ισχυρή πίεση και λίγο έλειψε να δεχτεί γκολ. Παρόλα αυτά έχοντας και την τύχη με το μέρος της, βρήκε από ένα κόρνερ το γκολ της λύτρωσης στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη για την Μπρέντα, που για πρώτη φορά μετά από καιρό αποπνέει σταθερότητα. Ισχυροποιεί έτσι την θέση της στην οκτάδα και έχει θέσει γερές βάσεις για την συμμετοχή της στα πλέι οφ.

Διεθνής ο μέσος Γκαρμπέτ, θα απουσιάσει ο πολύτιμος χαφ Λέιμανς που τραυματίστηκε, ενώ σταθερά λείπει ο Αγκουλίλ. Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο βασικός αμυντικός Βάρνερσον, ο αριστερός μπακ Κέμπερ και ο αμυντικός μέσος Φετ. Δεν είναι διαθέσιμοι οι επιθετικοί Μπούρε και Καϊέντ. Εξέτισε ο μπακ Ρόγιο.