Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΙΟΝ

Πολύ λίγα πράγματα για τη Σιόν στην πρεμιέρα κόντρα στη Βασιλεία, δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική και ηττήθηκε απόλυτα δίκαια 3-0. Μπήκε καλά στο ματς, καθώς στα πρώτα λεπτά κυκλοφόρησε σωστά την μπάλα και προσπάθησε να απειλήσει, αλλά στην πορεία κλείστηκε ολοένα και περισσότερο στα καρέ της. Το 1-0 στο 37’ και το 2-0 στο 44’ έδειξαν να «τελειώνουν» το ματς απ’ το πουθενά, με το 3-0 του 47’ να δίνει οριστικό φινάλε στην αναμέτρηση της πρεμιέρας. Ο κόουτς Τολό ζήτησε απ’ τους παίκτες του περισσότερη συγκέντρωση και επεσήμανε ότι έχει πίστη στις δυνατότητες τους. Σήμερα η Σιόν θέλει να κάνει ρελάνς με εντός έδρας νίκη επί της Σεντ Γκάλεν, οτιδήποτε διαφορετικό θα αποτελέσει αποτυχία.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα για τη Σιόν με 3-0 απ’ τη Βασιλεία στην πρεμιέρα.

Στατιστικό: Από τέσσερα διαδοχικά Over 2,5 προέρχεται η Σιόν σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

Το Σιόν – Σεντ Γκάλεν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΕΝΤ ΓΚΑΛΕΝ

Την περιμέναμε πιο δυνατή και αποφασιστική στην πρεμιέρα τη Σεντ Γκάλεν, ωστόσο μας απογοήτευσε. Υποδέχτηκε τη Γιουνγκ Μπόις και παρά το γεγονός ότι μπήκε με όρεξη και έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, στην πορεία δεν είχε τη διάρκεια που έπρεπε. Είδε τον αντίπαλο να προηγείται στο 55’ κόντρα στη ροή της αναμέτρησης, αγχώθηκε υπέρ το δέον και δεν κατάφερε να βρει ρυθμό για να ισοφαρίσει. Στο 84’ δέχτηκε το 0-2 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Δεν είχε πολλά να πει ο Ζινμπάουερ, ο οποίος εξήγησε στους παίκτες του ότι χρειάζεται να γίνουν πιο αποτελεσματικοί στα επόμενα ματς του πρωταθλήματος, καθώς κανείς δεν πρόκειται να τους χαριστεί. Χαρακτήρισε τη Σιόν πολύ καλή ομάδα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα για τη Σεντ Γκάλεν με 0-2 απ’ τη Γιουνγκ Μπόις.

Στατιστικό: Δέχτηκε γκολ η Σεντ Γκάλεν στα 4/5 τελευταία ματς, σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.