*Νοκ-άουτ αγώνες για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Γαλλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθούν παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η νικήτρια του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου τη Σεντ Ετιέν.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στη φυσική έδρα της Ορλεάν.

*Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

Σεντ Πριβέ Σεντ Ιλέρ – Μονακό στη Betshop

ΣΕΝΤ ΠΡΙΒΕ ΣΕΝΤ ΙΛΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Δ’)

Σε όμιλο της τέταρτης κατηγορίας της Γαλλίας (National 2) αγωνίζεται η Σεντ Πριβέ Σεντ Ιλέρ, η οποία στο πρώτο παιχνίδι για το νέο έτος ξεπέρασε με 3-1 το εμπόδιο της δεύτερης ομάδας της Μονπελιέ εντός έδρας. Επανήλθε έτσι στα νικηφόρα αποτελέσματα έπειτα από δύο αγωνιστικές που αγνοούσε το «τρίποντο», βρίσκεται στην 10η θέση του 3ου ομίλου της National 2, διατηρεί διαφορά πέντε πόντων από τις τελευταίες θέσεις, ενώ έχει και παιχνίδι λιγότερο από τις ομάδες που βρίσκονται εντός επικίνδυνης ζώνης.

Για να φθάσει στους «32» του Κυπέλλου χρειάστηκε να ξεπεράσει το εμπόδιο τριών ομάδων, στον προηγούμενο γύρο έκανε τη μεγάλη έκπληξη και πέταξε εκτός την Τουλούζ (1-0). Στον πάγκο της από το 2016 βρίσκεται ο 36χρονος Μπαπτίστ Ριντιρά, ενώ από το ρόστερ της ξεχωρίζουν οι Σαρπεντιέ (Μέσος, 14, 1),  Αντουάν (Επιθετικός, 6, 4) και Λεμέτρ (Επιθετικός, 10, 3).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στους Ερασιτέχνες της Μονπελιέ. Προηγήθηκε με τον Αντουάν στο 49’ (1-0), διπλασίασε τα τέρματά της με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 52’ (1-1), δέχθηκε τη μείωση στο 77’ (2-1), έκανε το 3-1 με τον Σεϊντού στο 89’ (3-1).

Σεντ Πριβέ Σεντ Ιλέρ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στη Betshop).

*G/G τα 3/ 4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΜΟΝΑΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Μπήκε τέλος στο αήττητο σερί που έτρεχε, με τη Μονακό να γνωρίζει φυσιολογική και εύκολη ήττα με 4-1 από την πανίσχυρη Παρί Σεν Ζερμέν εντός έδρας. Υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου, βρέθηκε να χάνει 0-2 από το ημίχρονο, δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι στην εικόνα της και η ήττα ήρθε αναμενόμενα.

Ήττα εντός προγράμματος για τη Μονακό, η οποία ερχόταν από αήττητο πέντε αγώνων στη Ligue 1 (3-2-0), βρίσκεται στην 9η θέση με 29 πόντους, στο -3 από την τριάδα και στο -2 από την πεντάδα. Υπολογίζει το Κύπελλο, θα το κοιτάξει σοβαρά ο κόουτς Ρομπέρτο Μορένο και αναμένεται να παρατάξει δυνατή ενδεκάδα (θα υπάρξουν φυσικά κάποιες αλλαγές στο αρχικό σχήμα). Στον προηγούμενο γύρο ξεπέρασε με 2-1 το εμπόδιο της Ρεμς εντός έδρας. Δεν υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 4-1 από την Παρί Σεν Ζερμέν. Βρέθηκε πίσω στο 24’ (0-1), δέχθηκε δεύτερο τέρμα με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (0-2 στο 45’+2’), το 0-3 στο 72’ τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι, μείωσε με τον Μπακαγιόκο στο 87’ (1-3), με την Παρί να γράφει το 1-4 στις καθυστερήσεις της συνάντησης (91’).