*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σουίντον – Σάτον 5-3

*5/5 G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σάλφορντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Σάντερσον στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, πριν ισοφαριστεί από τον Γουάτσον στο 50’, αλλά πήρε τη νίκη με το δεύτερο τέρμα του Σάντερσον στο 63’.

Η Σάτον πέτυχε τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη, κερδίζοντας με 1-2 εκτός έδρας την Σάλφορντ. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη, κάνοντας την απέλπιδα προσπάθεια παραμονής στην κατηγορία, δείχνοντας αποφασισμένη να τα καταφέρει.

Μόνο η μία εξ αυτών των νικών ήταν στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της εντός, αλλά έχει χάσει μόνο από την δυνατή Ρέξαμ στα πέντε τελευταία στο γήπεδό της, έχοντας και τρεις ισοπαλίες.

Βέβαια παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και ξέφυγε από την τελευταία θέση, πλησιάζοντας στο -1 από μία θέση παραμονής, αλλά με αγώνες παραπάνω.

Σάτον Στατιστικά

*Δύο σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια

*4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Νοτς Κάουντι, σκοράροντας δύο γκολ με τους Ντρίναν (19’), Γκλάτζελ (23’), με το γκολ της αντιπάλου της να έρχεται στις καθυστερήσεις με τον Ζάτα.

Η Σουίντον κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, έπειτα από τρεις σερί ήττες και τέσσερις αγώνες χωρίς νίκη, επικρατώντας 2-1 εντός έδρας της Νοτς Κάουντι.

Αλλά μακριά από το γήπεδό της, τα προβλήματα παραμένουν, καθώς δεν έχει νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια, με έξι ήττες!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 20η θέση του, αλλά διατηρεί πλέον μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ακόμη και να χάσει σήμερα, δύσκολα θα μπλέξει σε περιπέτειες.