*16η  αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν τελευταία φορά πρόπερσι, με την Βιτόρια να κερδίζει τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, με ίδιο σκορ (1-0).

Σαπεκοένσε – Βιτόρια Μπαϊα στην Bet365

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σαπεκοένσε κέρδισε και την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας με 0-1 εκτός έδρας, με τρόπο που έδειξε πώς θέλει τη νίκη και θα την κυνηγάει σε οποιοδήποτε γήπεδο και αν παίζει. Αυτή ήταν η έβδομη της νίκη στα 11 τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει για οποιονδήποτε θεσμό.

Στην έδρα της όχι απλά είναι αήττητη στα 11 τελευταία παιχνίδια για όλους τους θεσμούς, με εννιά νίκες, έχει να δεχθεί γκολ από τις 15 Φεβρουαρίου, από την Κρισιούμα για το πολιτειακό πρωτάθλημα! Στο εθνικό δεν έχει παραβιαστεί ακόμη η εστία της εντός έδρας! Διαθέτει φυσικά την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος και είναι στην δεύτερη θέση, σε απόσταση βολής από την κορυφή, στο -3 για την ακρίβεια, έχοντας και δύο αγώνες λιγότερους. Ταυτόχρονα έχει μία απόσταση ασφαλείας, στο +6, από την πέμπτη θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο.

Όλα τα παραπάνω μάλλον έκαναν και τον προπονητή της, Ουμπέρτο Λούζερ, να πάρει μία σωστή απόφαση και να μην φύγει από την ομάδα, παρά τις «σειρήνες» από την μεριά της Κρουζέιρο.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Αλαν Σάντος (ΜΕ), Φερναντίνιο (ΕΠ), Καντού (ΑΜ), Ματέους Ριμπέιρο (ΑΜ) που απουσιάζουν εδώ και λίγο καιρό και σε αυτούς προστίθενται πλέον και οι Ρόνεϊ (ΜΕ), Μπρούνο Σίλβα (ΕΠ) που χτύπησαν, αλλά και ο αριστερός μπακ Αλαν Ρουσέλ που βρέθηκε θετικός στον COVID-19 και μπηκε σε καραντίνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σαπεκοένσε κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, σε έναν αγώνα που κυνήγησε περισσότερο το γκολ, είχε αρκετές ευκαιρίες να προηγηθεί, ακόμη και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, πριν το πετύχει με τον Ανσέλμο Ραμόν στο 75’. Στη συνέχεια δέχθηκε μία μικρή πίεση, γλίτωσε και από το δοκάρι της στις καθυστερήσεις, αλλά χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

*Εχει 11 συνεχόμενα under 2,5.

*Εχει 10 σερί N/G εντός έδρας, τα εννιά πιο πρόσφατα μαζί με under 2,5.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βιτόρια Μπαϊα έχασε 1-2 εντός έδρας από την Αβαϊ, τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ ακόμη ψάχνει και την πρώτη εκτός έδρας νίκη της στο εθνικό πρωτάθλημα, αν και έχει πέντε ισοπαλίες σε εφτά αγώνες. Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αλλά στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4 για την ακρίβεια, από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο προηγούμενο παιχνίδι είχε στον πάγκο τον νέο της τεχνικό, Εντουάρντο Μπαρόκα, αλλά με μόλις δύο προπονήσεις, ενώ τώρα είχε μία ολόκληρη εβδομάδα να γνωρίσει την ομάδα του. Γι’ αυτό και ενδέχεται να κάνει κάποιες αλλαγές στην ενδεκάδα, ενώ αυτό που θέλει πρωτίστως είναι να σταματήσουν να δέχονται τόσο εύκολα γκολ.

Παραμένουν εκτός αποστολής οι τραυματίες Βαν (πλάγιος μπακ), Ροντρίγκο Καριόκα (ΕΠ), Ρουάν Λεβάιν (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Βιτόρια έχασε 1-2 εντός έδρας από την Αβαϊ, παρόλο που ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα, προηγούμενη μόλις στο τέταρτο λεπτό με τέρμα του Ζοάο Βίκτορ. Αλλά δύο χέρια αμυντικών της οδήγησαν σε ισάριθμα πέναλτι μέσα σε εφτά λεπτά, τα οποία μετέτρεψε σε γκολ ο Βαλντίβια στο 10’ και στο 17’. Στη συνέχεια έχασε κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσει, αλλά θα μπορούσε να έχει δεχθεί και περισσότερα γκολ.

Βιτόρια Μπαϊα Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G.

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα under 2,5 εκτός έδρας, 5/7 συνολικά στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 4/7 G/G εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.