*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Νίσμπετ στο 44’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κλαρκ με πέναλτι στο 78’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Σάντερλαντ. Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να βρει νωρίς δίχτυα, ενώ έμεινε και πίσω στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη πίεσε και βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει μπαίνοντας στο τελευταίο τέταρτο του ματς.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει και σήμερα αναμένεται να έχει αρκετά δύσκολο έργο, καθώς φιλοξενεί την ανεβασμένη Γουέστ Μπρομ. Δεν πείθει με την εικόνα της, είναι τρομερά αναποτελεσματική τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία. Σκοράρει μεν, όμως αυτό δεν της είναι αρκετό ώστε να καλύψει τις αστάθειες που βγάζει μονίμως στα μετόπισθεν. Εντός έδρας είναι αρκετά πιο μαχητική, μετράει τρεις νίκες στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, αλλά μόλις σε μία κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Λέστερ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χολ στο 72’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάχα στο 89’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίνκς στο 90+4’.

Πάλεψε η Γουέστ Μπρομ, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα. Πλήρωσε τα λάθη της και έμεινε πίσω στο σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στις καθυστερήσεις υπέκυψε για ακόμα μία φορά, δεχόμενη το καθοριστικό γκολ.

Άμεση αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από την ήττα κόντρα στην πρωτοπόρο Λέστερ. Παραμένει σε καλή κατάσταση παρά το αρνητικό αποτέλεσμα, έδειξε πολλά θετικά στοιχεία και συνέχισε το σερί της στο σκοράρισμα. Παρ’ όλα αυτά έβγαλε και πάλι αστάθειες αμυντικά, τις οποίες φυσικά και πλήρωσε. Δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες όταν αγωνίζεται μακριά από το γήπεδό της, όμως έχει αποσπάσει αρκετά θετικά αποτελέσματα, αφού σπάνια δεν σκοράρει. Βρίσκεται εντός εξάδας, στο +4 από την 7η Μπλάκμπερν και θέλει ιδανικά να μειώσει την απόστασή της από τις ομάδες που βρίσκονται πάνω από εκείνη, παίρνοντας το τρίποντο.