*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέλτικ-Νταντί 3-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Νταντί-Σέλτικ 0-3.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Σέλτικ-Νταντί 7-1.

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Ρέιντζερς, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Σημαντικό αποτέλεσμα κατάφερε να αποσπάσει απέναντι στη Ρέιντζερς, πραγματοποιώντας μια αρκετά καλή εμφάνιση. Αμύνθηκε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα όπως ήταν φυσικό και κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πίεσαν ασφυκτικά. Μεσοεπιθετικά είχε λίγες ευκαιρίες και δεν μπόρεσε να απειλήσει σχεδόν καθόλου, μένοντας εύκολα στο μηδέν.

Ακόμα μία δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών, καθώς φιλοξενεί την πρωτοπόρο Σέλτικ. Είναι μεν μαχητική, προέρχεται από δύο ισοπαλίες, όμως με τεράστια σημασία για εκείνη, αφού κόντρα στην Αμπερντίν εξασφάλισε τη θέση της στα πλέι-οφ και κόντρα στη Ρέιντζερς θεωρείται ένα μεγάλο επίτευγμα αν αναλογιστούμε τη διαφορά ποιότητας μεταξύ των δύο ομάδων. Παρ’ όλα αυτά δεν σκόραρε σε καμία από τις δύο, αλλά ταυτόχρονα δεν δέχθηκε εξίσου γκολ, δείχνοντας βελτίωση στα αμυντικά της καθήκοντα.

Νταντί Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά φιλοξενούμενη στην ισοπαλία εναντίον της Αμπερντίν με σκορ 2-2, στα πλαίσια των ημιτελικών του FA Cup. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μιόβσκι στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κουν στο 21’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φόρεστ στο 63’. Το 2-2 πέτυχε ο Σόκλερ στο 90’. Στην παράταση προηγήθηκε οι φιλοξενούμενοι με τον Ο’Ρίλεϊ στο 105+1’, όμως ισοφαρίστηκαν ξανά από τον ΜακΝτόναλντ στο 119’. Την πρόκριση πήρε η Σέλτικ στα πέναλτι με σκορ 5-6.

Τα «χρειάστηκε» η Σέλτικ απέναντι στη μαχητική Αμπερντίν, όμως κατάφερε εν τέλη να πάρει την πρόκριση στο μεγάλο τελικό. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να το ανατρέψει. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, δεχόμενη την ισοφάριση, ενώ παρόμοιο σκηνικό ακολούθησε και στην παράταση. Στα πέναλτι στάθηκε πιο τυχερή και ψύχραιμη, παίρνοντας την πρόκριση.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, εκμεταλλευόμενη τα διαδοχικά στραβοπατήματα της Ρέιντζερς, προκειμένου να διατηρήσει ή και να αυξήσει αν είναι εφικτό την απόστασή της από εκείνη. Είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση, είναι ανεβασμένη αυτό το διάστημα, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, αλλά ταυτόχρονα δεν κρατάει συχνά ανέπαφη την εστία της και ειδικά στις εξόδους της. Αναμένεται να επιβάλλει το ρυθμό της από την αρχή του αγώνα, ψάχνοντας το γκολ που θα της «λύσει» τα πόδια, φέρνοντάς την πιο κοντά στο επιθυμητό αποτέλεσμα.