*Στον πρώτο γύρο: Άουγκσμπουργκ – Μπόχουμ

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΜΠΟΧΟΥΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από την Ντόρτμουντ. Χατ τρικ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Φούλκρουγκ (6′ πεν., 72′, 90+1′ πεν.). Ισοφάρισε προσωρινά ο Σλότερμπεκ με αυτογκόλ στο 45′.

Αν και αποτελούσε το μεγάλο αουτσάιντερ της αναμέτρησης, η Μπόχουμ δημιούργησε δύο μεγάλες ευκαιρίες με Όστερχαγκε (51′) και Μπέρο (63′) για να πάρουν προβάδισμα στο “Signal Iduna Park”. Η Ντόρτμουντ έβαλε στοπ στις ελπίδες της για θετικό αποτέλεσμα σκοράροντας στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων από την άσπρη βούλα του πέναλτι, αν και φαίνεται πως προηγείται χέρι του Φούλκρουγκ.

Άμεση επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για το συγκρότημα του Λετς, μετά την σπουδαία επικράτηση επί της Στουτγκάρδης (1-0 εντός). Σκόραρε τουλάχιστον από μία φορά σε 15 εντός έδρας αγωνιστικές (σ.σ. συνολικά 25 γκολ, κατά μέσο όρο 1,7 ανά παιχνίδι), πανηγύρισε τη νίκη στις 3/4 τελευταίες (μία ισοπαλία).

Λίγο πριν πέσει η αυλαία της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου αποκτήθηκαν οι Ελέζι (ΜΕ, Βαράζντιν) και Λούτε (ΤΕ, Καϊζερσλάουτερν). Αμφίβολος κρίνεται ο Σλότερμπεκ, αν δεν αγωνιστεί τη θέση του θα πάρει ο Μάσοβιτς. Εξέτισε ο Μπερνάρντο.

ΜΠΟΧΟΥΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από την Μπάγερν Μονάχου. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Πάβλοβιτς (23′) και Ντέιβις (45+5′). Μείωσε ο Ντεμίροβιτς στο 52′, προτού ο Κέιν κάνει το 3-1 έξι λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε από την άσπρη βούλα ο Ντεμίροβιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε πέναλτι για την Άουγκσμπουργκ αστόχησε ο Μιτσέλ (88′).

Παρά το γεγονός πως ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, η Άουγκσμπουργκ δεν απέφυγε την ήττα από την Μπάγερν Μονάχου στο μεταξύ τους Βαυαρικό ντέρμπι. Μέτρια εμφάνιση αμυντικά από τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων, σε MVP τους αναδείχθηκε ο Ντεμίροβιτς σκοράροντας δύο φορές.

O 25χρονος αρχηγός έφτασε τα δέκα γκολ σε 19 συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα. Τρίτη ήττα για την Άουγκσμπουργκ σε τέσσερις αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο επικράτησε της Γκλάντμπαχ (2-1 εκτός) στις 21 Ιανουαρίου. Η εν λόγω αποτελεί τη μοναδική νίκη της σε έξι (μία ισοπαλία, τέσσερις ήττες). Ηττήθηκε στις 3/5 τελευταίες αγωνιστικές με αντίπαλο την Μπόχουμ (μία νίκη, μία ισοπαλία).

“Είμαι ικανοποιημένος από τις πρόσφατες εμφανίσεις μας, θέλουμε να εκμεταλλευτούμε την αυτοπεποίθηση που αποκτήσαμε”, είπε ο προπονητής Τόρουπ. Με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό αποκτήθηκε ο Μπιέλ (ΜΕ). Δεν αναμένονται σημαντικές αλλαγές στην ενδεκάδα.