*9η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Παλμέιρας έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Φορταλέζα, με ένα τέρμα του Λουτσέρο στο 73ο λεπτό.

Η Παλμέιρας ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Φορταλέζα, αλλά για το κύπελλο Βραζιλίας, με ένα γκολ προς το τέλος, έχοντας ως “προίκα” τη νίκη της με 3-0 στον πρώτο αγώνα, με αποτέλεσμα να προκριθεί στα προημιτελικά του θεσμού.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από 15 σερί αγώνες που δεν είχε χάσει, αλλά στο γήπεδό της όχι απλά παραμένει αήττητη το 2023, έχει 14 νίκες σε 17 παιχνίδια.

Ειναι η μοναδική αήττητη ομάδα του εθνικού πρωταθλήματος της Α’ Βραζιλίας, αλλά με τέσσερις ισοπαλίες σε οκτώ αγωνιστικές είναι στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ,στο -5 από την κορυφή, ενώ είναι στο +1 από την 5η θέση που δεν οδηγεί στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Συνεχίζει να έχει τις γνωστές απουσίες των τραυματιών Μουρίλο (ΑΜ), Ατουέστα (ΜΕ), κάποιες ενοχλήσεις άφησαν εκτός αποστολής και τον δεξιό μπακ Μάρκο Ρότσα, ενώ  τιμωρημένος είναι ο πρώτος της σκόρερ και βασικός μέσος Ραφαέλ Βέιγκα και στον τελευταίο αγώνα χτύπησε και ο επιθετικός Ναβάρο

Παλμέιρας Στατιστικά

*Εχει 4/5 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/17 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 9/17 G/G εντός έδρας

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κοριτίμπα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κουιάμπα, ισοφαρίζοντας στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Ρόμπσον στο 49’ ένα γκολ που δέχθηκε πολύ νωρίς, από τον Φερνάντο Σομπράλ στο τρίτο λεπτό.

Η Κοριτίμπα απέφυγε την ήττα στο γήπεδο της Κουιάμπα, φέρνοντας 1-1, αλλά αυτό που μετράει είναι πως έχει φτάσει τους 14 σερί αγώνες χωρίς νίκη! Βέβαια έχει έξι ισοπαλίες σε αυτό το χρονικό διάστημα, αν και αυτή ήταν η πρώτη εκτός, έπειτα από έξι συνεχόμενες ήττες μακριά από την έδρα της. Αλλά είναι η μοναδική ομάδα του πρωταθλήματος που δεν έχει πανηγυρίσει νίκη σε αυτό.

Και από πολύ νωρίς έχει μείνει πάρα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, “καρφωμένη” εντός ζώνης υποβιβασμού, ουραγός πλέον, χωρίς να είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, ούσα στο -5 από αυτές.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Τσάντσελορ (ΑΜ), Ζούνιορ Ούρσο (ΜΕ). Εξακολουθεί να λείπει ο διεθνής με την εθνική κάτω των 20 ετών, ο αμυντικός Ζιν Πεντρόσο.