30η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Κοριτίμπα – Παλμέιρας 0-2

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Μποταφόγκο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 20ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή στην πορεία με τους Γκουστάβο Σκάρπα (πεν. 26′), Μάικε (36′) και Ντουντού (60′). Έμεινε με δέκα παίκτες στο 69′, όταν και αποβλήθηκε ο Ζε Ραφαέλ.

Από ένα νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων προέρχεται στο πρωτάθλημα η Παλμέιρας. Στον πιο πρόσφατο και για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα φιλοξενήθηκε από τη Μποταφόγκο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-3. Μπορεί να βρέθηκε πρώτη πίσω στο σκορ, ωστόσο είχε την ψυχραιμία και κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε και τρίτο τέρμα, ενώ στην πορεία έμεινε και με δέκα παίκτες, οπότε και δεν πήρε αρκετά ρίσκα.

Σταθερά στην κορυφή της κατάταξης και απόψε έχει την ευκαιρία να ανοίξει στους δώδεκα τη διαφορά από τους διώκτες της, εκμεταλλευόμενη και τις απώλειες που είχαν αυτοί. Αήττητη στα δέκα πιο πρόσφατα ματς που έδωσε στην έδρα της (7-3-0), ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Από τις κερκίδες θα δει το παιχνίδι ο κόουτς Φερέιρα, λόγω τιμωρίας, με τον βοηθό του Ζοάο Μαρτίνς να κάθεται στον πάγκο. Απουσιάζουν οι τραυματίες Ράφαελ Βέιγκα και Ζάιλσον, καθώς και ο τιμωρημένος Ζε Ραφαέλ.

Παλμέιρας Στατιστικά

*Goal/Goal και Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σεαρά, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που σημείωσε ο Φαμπρίτσιο Ντανιέλ στο 30ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κοριτίμπα, μετά και την ήττα από τη Μποταφόγκο (2-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα υποδέχθηκε τη Σεαρά, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Βρήκε δίχτυα στο ημίχρονο και στην πορεία προσπάθησε να υπερασπιστεί το προβάδισμα της, παίζοντας πιο παθητικά και χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.

Βαθμολογική ανάσα η νίκη αυτή, διατηρείται εκτός επικίνδυνης ζώνης και στο +1 από αυτή, έχοντας παράλληλα και δυο ματς λιγότερα από την Κουιάμπα, η οποία είναι από κάτω της. Χωρίς διπλό στις 14 τελευταίες εξόδους της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, στις οποίες και είχε δυο ισοπαλίες και δώδεκα ήττες. Εκτός μάχης βρίσκονται οι τραυματίες Ρομπίνιο και Αντριάν Μαρτίνες.