*Στον πρώτο γύρο: Σάο Πάουλο – Ατλέτικο Παραναένσε 2-1

*7/8 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παραναένσε κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Αμέρικα Μινέιρο, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μαστριάνι στο 19ο λεπτό. Ανέτρεψε το σκορ με τρία γκολ πριν καν λήξει το ημίχρονο με Ερικ (30’), Πάμπλο (45’), Βίτορ Μπουένο (45’), ενώ απλά δέχθηκε άλλο ένα γκολ από το Μαρτίνες στο 77’.

Η Ατλέτικο Παραναένσε επιβεβαίωσε για μία ακόμη φορά πόσο δυνατή είναι στην έδρα της, κερδίζοντας εκεί και την ουραγό Αμέρικα Μινέιρο, με 3-2, έστω και πιο δύσκολα απ’ ότι αναμενόταν.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες της, ενώ στο γήπεδό της έχει να χάσει από τον αγώνα κυπέλλου με τη Φλαμένγκο, έχοντας φτάσει τους εννιά σερί αγώνες αήττητη, αλλά με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα.

Συνεχίζει βέβαια να είναι εντός στόχων, καθώς μετά τα χθεσινά αποτελέσματα υποχώρησε στην έβδομη θέση, αλλά είναι στο –1 από την έκτη που οδηγεί στα προκριματικά του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες και στο -2 από την τέταρτη που οδηγεί απευθείας στους ομίλους.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*8/10 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*11/13 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ

Προηγούμενο ματς: Η Σάο Πάουλο έχασε 5-0 εκτός έδρας από την Παλμέιρας, με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δύο στο δεύτερο μισό του αγώνα, με την ίδια να παίζει με παίκτη λιγότερο μετά το 61’, όταν και έχανε ήδη με 3-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Μπρένο Λόπες (16’, 26’), Πικέρες (45’ πεν., 87’), Μάρκος Ρότσα (84’).

Η Σάο Πάουλο μετά από μία μεγάλη εντός έδρας νίκη, γνώρισε μία μεγαλύτερη και πιο “βαριά” εκτός έδρας ήττα, με 5-0 από την Παλμέιρας, σε αγώνα που έχει και τον χαρακτήρα του τοπικού ντέρμπι.

Eξακολουθεί λοιπόν να είναι μία από τις δύο ομάδες του πρωταθλήματος χωρίς νίκη μακριά από την έδρα της, αν και έχει έξι ισοπαλίες σε 14 αναμετρήσεις.

Μοναδικός της στόχος είναι να μην μπλέξει σε περιπέτειες, αφού έχει πλέον εξασφαλισμένη τη συμμετοχή στους ομίλους του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες, ως κυπελλούχος της χώρας.

Δεδομένου πως είναι στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού, και με αρκετές ομάδες να την χωρίζουν από αυτή, δύσκολα θα έχει κάποιο πρόβλημα, κάτι που επιτρέπει στον Ντορίβαλ Ζούνιορ να κάνει και ορισμένες δοκιμές σχετικά με την ενδεκάδα, αλλάζοντας πρόσωπα από παιχνίδι σε παιχνίδι, ειδικά τώρα που έρχονται συνεχόμενοι αγώνες.