*1η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Τουκουμάν-Ροζάριο Σεντράλ 2-2

*Πέντε σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΟΖΑΡΙΟ ΣΕΝΤΡΑΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ροζάριο Σεντράλ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Τσάκο Φορέβερ, με τέρμα του Ντελαρόσα στο 88ο λεπτό.

Η Ροζάριο Σεντράλ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Τσάκο Φορέφερ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, στο κύπελλο Αργεντινής, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε αγώνες και τρεις σερί ισοπαλίες, τέσσερις σε αυτό το διάστημα! Στο γήπεδό της έχει να χάσει περίπου ένα χρόνο, από τις 22 Αυγούστου πέρυσι, όταν ηττήθηκε από την Μπάνφιλντ με 0-1! Από τότε έχει παίξει 21 αγώνες, με 10 ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα εντός θέσεων που οδηγούν σε κάποια διασυλλογική διοργάνωση της νέας σεζόν.στη Νότια Αμερική, στη συνολική βαθμολογία. Είτε στο Κόπα Σουνταμερικάνα, είτε στο Κόπα Λιμπερταδόρες.

Ροζάριο Σεντράλ Στατιστικά

*7/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/15 G/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΟΥΚΟΥΜΑΝ

Προηγούμενο ματς: H Ατλέτικο Τουκουμάν κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Σέντραλ Κόρδοβα, με δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά, με τον Κοκλουμπίνσκι στο 78’ και τον Μενέντεζ στο 84ο λεπτό.

Η Ατλέτικο Τουκουμάν επικράτησε 0-2 εκτός έδρας της Σέντραλ Κόρδοβα, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο το πρώτο μισό της αγωνιστικής περιόδου.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, πέμπτη στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, στους οποίους δεν έχει δεχθεί καν γκολ! Οι τρεις εξ αυτών ήταν μακριά από την έδρα της, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι σχετικά ψηλά στο συνολικό βαθμολογικό πίνακα, κοντά στις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα, όπου λογικά θα παλέψει για να συμμετάσχει σε αυτό.