*Πλέι-οφ προβιβασμού στην Πρέμιερσιπ. Τελικός, πρώτος αγώνας, θα ακολουθήσει επαναληπτικός στην έδρα της Ρος Κάουντι(26/5).

Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας, με το πρώτο ματς να μένει ισόπαλο στην έδρα της Ρος Κάουντι με σκορ 1-1 (2016), ενώ στο ίδιο γήπεδο πήρε τη νίκη η Ρος Κάουντι με σκορ 5-0 (2018).

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας σήμερα Πέμπτη 23/05!

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πάρτικ Θιστλ με σκορ 1-2, στα πλαίσια των ημιτελικών για τα πλέι-οφ ανόδου. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Άλστον στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάθιους στο 30’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άλστον στο 45+1’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Ρέιθ Ρόβερς. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ελάχιστες την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα το μόνο που κατάφερε να είναι η ισοφάριση με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Η άμυνά της υπέκυψε και πάλι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη το σκορ έμεινε απαράλλακτο.

Τα «χρειάστηκε» παρά τη νίκη του πρώτου αγώνα απέναντι στην Πάρτικ Θιστλ, καθώς στον επαναληπτικό δεν ήταν ιδιαίτερα πειστική, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να φέρουν το συνολικό σκορ στα ίσα. Αρκετά πιο δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς φιλοξενεί ομάδα που αγωνίζεται στην Πρέμιερσιπ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και είναι υποχρεωμένη να το εκμεταλλευτεί, προκειμένου να αποκτήσει προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού. Σταθερή επιθετικά, σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, ειδικά μπροστά στο κοινό της, όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει την εστία της ανέπαφη σε κανένα από τα δύο ματς που έδωσε στα πλέι-οφ.

Ρέιθ Ρόβερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Αμπερντίν με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μάρεϊ στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σόκλερ στο 32’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΓκραθ στο 50’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντάντα με πέναλτι στο 68’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Ρος Κάουντι. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Λίγο αργότερα εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, δέρνοντας ξανά το ματς στα ίσα.

«Από το πουθενά» βρέθηκε στα μπαράζ και πλέον είναι πολύ κοντά στο να αποχαιρετήσει την κατηγορία. Δυστυχώς για κείνη ο συνδυασμός των αποτελεσμάτων της τελευταίας αγωνιστικής την έριξε κάτω από τη Σεντ Τζόνστον και πρέπει να δείξει μια καλύτερη εικόνα από αυτή των πρόσφατων αγωνιστικών, ώστε να παραμείνει στην Πρέμιερσιπ. Τραγική αμυντικά, δείχνει να μην μπορεί να βρει λύσεις στα προβλήματα που την ταλαιπωρούν, παρ’ όλα αυτά μεσοεπιθετικά είναι δυνατή και αποτελεί κίνδυνο για κάθε άμυνα, σκοράροντας με συνέπεια στα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας.