*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντέρμπι-Πόρτσμουθ 1-1.

Δείτε τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουίκομπ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπίσοπ στο 3’ και το 1-1 ο Μπούτσερ στο 7’. Το 1-2 πέτυχε ο Μπίσοπ στο 28’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαϊντί στο 67’.

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πόρτσμουθ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της ήταν σε γενικές γραμμές σταθερή, εκτός από τα πρώτα λεπτά, όπου υπέκυψε σχετικά εύκολα.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, διατηρώντας ή και αυξάνοντας ιδανικά την απόστασή της από τη σημερινή της αντίπαλο, φτάνοντας ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου και της απευθείας ανόδου. Βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, ενώ ακόμα και που δέχεται συχνά γκολ, δεν πτοείται. Γνωρίζει πως το έργο της σήμερα δεν θα είναι δύσκολο, καθώς οι φιλοξενούμενοι θέλουν μόνο νίκη ώστε να έχουν ελπίδες να την «εκθρονίσουν» στις εναπομείναντες αγωνιστικές.

Πόρτσμουθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Αμπρέου στο 40’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Ντέρμπι. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, παρ’ όλα αυτά δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί λίγο πριν την ανάπαυλα, διατηρώντας στην επανάληψη το υπέρ της σκορ χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Υποχρεωμένη να παλέψει για το τρίποντο είναι σήμερα, καθώς είναι ίσως οι τελευταίες ελπίδες που έχει ώστε να μειώσει την απόστασή της από τη σημερινή της αντίπαλο που βρίσκεται στην κορυφή του πρωταθλήματος. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, σκοράρει σχεδόν μόνιμα, παρ’ όλα αυτά άτρωτη δεν είναι αμυντικά, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα καθήκοντά της αυτά, αφού οι γηπεδούχοι αποτελούν άμεσο κίνδυνο για την εστία της και δεν αναμένεται να αφήσουν ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.