*Αυτή είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από το Λος Άντζελες, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 (24′, πεν. 34′, 52′), για να μειώσει δις με τους Εβάντερ (62′) και Παρέδες (84′).

Την πρώτη του ήττα στο τρέχον πρωτάθλημα γνώρισε το Πόρτλαντ. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζιοβάνι Σαβαρέσε φιλοξενήθηκε από το Λος Άντζελες, από την έδρα του οποίου έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-2. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική και παρότι βρέθηκε πίσω με 3-0, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει δις για το τελικό αποτέλεσμα. Δεν κατάφερε έτσι να ζευγαρώσει τις νίκες της, μετά και το 1-0 της πρεμιέρας κόντρα στο Κάνσας Σίτι. Ποντάρει τώρα στην έδρα του, εκεί όπου ηττήθηκε μια φορά στα έντεκα πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια.

Πόρτλαντ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 8/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Σάρλοτ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 25ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Τιλομά (αυτ. 41′), Λέβεν (πεν. 45’+5) και Ζοάο Κλάους (71′).

Με τον καλύτερο τρόπο έχει ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, το Σεντ Λούις. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπράντλεϊ Καρνέλ υποδέχθηκε τη Σάρλοτ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, μπορεί να βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή του αγώνα, ωστόσο κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο και να “κλειδώσει” το τρίποντο στο δεύτερο ημίχρονο. Έκανε έτσι το 2×2, έχοντας προηγηθεί το διπλό 2-3 επί του Όστιν, στην πρεμιέρα.