*Έρχονται από 4/6 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Ατλάντα. Το 1-0 ο Ροδρίγες με πέναλτι στο 43’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Τιαρέ στο 65’.

«Σκάλωσε» σε ακόμη μια ισοπαλία την περασμένη εβδομάδα η Νέα Υόρκη Σίτι, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εντός έδρας ματς με την Ατλάντα. Καλύτερη η Ατλάντα στο πρώτο ημίχρονο, το γκολ όμως ήρθε λίγο πριν το φινάλε για τη Νέα Υόρκη Σίτι. Στο δεύτερο μέρος η Ατλάντα πίεσε για την ισοφάριση, τη βρήκε στο 65’, η Νέα Υόρκη ήταν καλύτερη στη συνέχεια, έβγαλε φάσεις, αλλά ήταν μη αποτελεσματική. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το 1-1 με την Ίντερ Μαϊάμι, μετρά μόλις μια νίκη στις πρώτες εφτά αγωνιστικές (1-2-4), προφανώς υπάρχει προβληματισμός.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 5/7 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/5 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΙΟΥ ΙΝΓΚΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-2 κόντρα στην Αμέρικα για το Τσάμπιονς Λιγκ Κεντρικής Αμερικής. Στο 3-0 το ημίχρονο, στο 57’ έγινε το 4-0. Μείωσε η Νιου Ίνγκλαντ, αλλά το σκορ πήγε στο 5-1 σ το 76’, το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Επιτέλους, κέρδισε η Νιου Ίνγκλαντ, την περασμένη εβδομάδα με 1-0 επί της Σάρλοτ. Πολύ καλύτερη η Νιου Ίνγκλαντ στο πρώτο ημίχρονο, ήταν η μοναδική ομάδα που απειλούσε, βρήκε το γκολ στις καθυστερήσεις. Στο δεύτερο μέρος η Σάρλοτ πήρε περισσότερη μπάλα στα πόδια, αλλά δεν απείλησε τρομερά, η Νιου Ίνγκλαντ άντεξε μέχρι το τέλος και επικράτησε δίκαια. Πρώτο «τρίποντο» στο φετινό πρωτάθλημα, είχε προηγηθεί το 1-1 με το Σικάγο και τέσσερις διαδοχικές ήττες. Μεσοβδόμαδα διασύρθηκε εκτός έδρας απ’ την Αμέρικα για το Τσάμπιονς Λιγκ Κεντρικής Αμερικής, αποκλείστηκε με συνολικό σκορ 2-9!