*Μόλις μια ήττα για τη Μινεσότα στα τελευταία 10 ματς κόντρα στο Ντάλας ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (5-4-1).

Δείτε εδώ όλα τα ματς στο κουπόνι πάμε στοιχημα σήμερα, Σάββατο 08/06!

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Eντός έδρας επικράτηση 3-1 επί του Κάνσας. Το 1-0 στο 33’, το 2-0 ήρθε στο 67’ απ’ τον Λουντ, το 3-0 έκανε ο Αριάγα στο 83’. Μείωσε στο 86’ το Κάνσας.

Δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Κάνσας την περασμένη εβδομάδα, πήρε μια άνετη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, αλλά βρήκε το γκολ που ήθελε, στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ καλύτερη απ’ τον αντίπαλο και με δύο γκολ μέχρι το 67’ “κλείδωσε” οριστικά το παιχνίδι. Δίκαιο το αποτέλεσμα, η Μινεσότα ήταν ανώτερη και πιο αποτελεσματική. Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές, που είχε ισοπαλία με το Κολοράντο (3-3) και ήττα απ’ το Λος Άντζελες (2-0), νωρίτερα κέρδισε 2-1 το Πόρτλαντ. Μετρά ρεκόρ 8-4-3 σε 15 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 3η θέση της Δύσης.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/9 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 10/14 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στο Λος Άντζελες. Το γκολ ο Μπουανζά στο 74’.

Δεν πήγαν καλά τα δύο σερί εκτός έδρας ματς στο Λος Άντζελες, το Ντάλας τα έχασε αμφότερα. Την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε απ’ το Λος Άντζελες, σε ματς που δεν έβγαλε ιδιαίτερη επιθετικότητα. Δέχτηκε ασφυκτική πίεση στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η ομάδα της Καλιφόρνια δεν είχε ευστοχία, τελικά βρήκε το γκολ στο δεύτερο μέρος και πήρε αυτό που άξιζε. Θα έπρεπε να παρουσιαστεί πιο επιθετικό το Ντάλας, αλλά δεν είχε τον τρόπο. Δεύτερη σερί ήττα μετά το 3-1 απ’ τους Γκάλαξι, είχαν προηγηθεί οι ισοπαλίες με Σολτ Λέικ (3-3) και Χιούστον (1-1), όπως και η νίκη με το Όστιν (2-1). Μετρά ρεκόρ 2-2-3 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 12η θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Ταφάρι (Αμυντικός, 12).