*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Μπαστιά – Πο 1-4

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ανζέ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (12′, 52′), για να μειώσει απλά με τον Ρουίζ στο 56ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Πο, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Νικολά Ουσέ φιλοξενήθηκε από την Ανζέ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Δεν ικανοποίησε σε καμία περίπτωση με την εμφάνιση της και αφού βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, μείωσε απλά σε μια από τις λίγες φορές που απείλησε την αντίπαλο της.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το εντός 1-2 από τη Γκινγκάμπ, με αποτέλεσμα να μείνει στο -4 από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ ανόδου στη μεγάλη κατηγορία. Ηττήθηκε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (2-1-1). Ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις στην έδρα της Μπορντό (17/05).

Πο Στατιστικά

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΑΣΤΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Αμιάν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (35′, 38′), στο 57′ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρονκάλια, για να μειώσει απλά με τον Μπιανκινί στο 70′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Μπαστιά, μετά και το εκτός 3-2 από την Ανεσί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα των υπηρεσιακών Λιλιάν Λασλάντ και Μισέλ Μορετί υποδέχθηκε την Αμιάν, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Είχε ευκαιρίες, αλλά βρέθηκε στο ημίχρονο πίσω με 0-2, ενώ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια έμεινε και με δέκα παίκτες. Στην πορεία εκμεταλλεύτηκε του χώρους που βρήκε, μειώνοντας απλά για το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά και από αυτή την απώλεια είναι στα μέσα της κατάταξης και πολύ δύσκολα θα διεκδικήσει κάτι, απέχοντας τόσο από την πεντάδα, όσο και από τη ζώνη του υποβιβασμού. Πανηγύρισε το διπλό στις 3/4 πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας και μια ήττα. Την τελευταία αγωνιστική (17/05), θα υποδεχθεί την Παρί.