*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπλάκπουλ-Πιτέρμπορο 2-4.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουίκομπ με σκορ 5-2, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κόλινς με αυτογκόλ στο 38’ και το 2-0 ο Γκράιμερ στο 45+11’. Το 3-0 πέτυχε ο Σαντλιέρ στο 57’ και το 3-1 ο Ατζιμπόγε στο 66’. Το 3-2 έκανε ο Τζόουνς στο 69’ και το 4-2 ο Μπιλόκαπιτς με αυτογκόλ στο 74’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίλερ στο 90+2’.

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα για την Πιτέρμπορο. Κάκιστη αμυντικά, παραμέλησε εντελώς τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα να δεχθεί εύκολα γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Το μονό που κατάφερε επιθετικά είναι να μειώσει στο σκορ.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Μπορεί να είναι εξαιρετική σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, καθώς σκοράρει ασταμάτητα, όμως παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε το μηδέν παθητικό. Έμεινε πίσω στη διεκδίκηση της απευθείας ανόδου, αφού πλέον βρίσκεται στο -7 από την 2η Ντέρμπι, έχοντας βέβαια και μία αγωνιστική λιγότερη.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τσέλτεναμ, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μποντς στο 31’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 85’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα για τη Μπλάκπουλ. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Επιθετικά δεν δημιούργησε ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να μείνει εύκολα στο μηδέν.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της τελευταία, δείχνει να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, ενώ δυσκολεύτηκε σε αρκετές από τις αναμετρήσεις της να σκοράρει εξίσου. Μακριά από την εξάδα πλέον, στην 9η θέση και στο -8 από την 6η Όξφορντ.