*5η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Χβίντοβρε – Οντένσε 1-5, Οντένσε – Χβίντοβρε 0-2

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΟΝΤΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Ράντερς, για το πρωτάθλημα. Πήρε δυο φορές το προβάδισμα με τους Αλ Χατζί (60′) και Χελάντερ (88′), για να δεχθεί ισάριθμες την ισοφάριση (75′, 90’+2).

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια η Οντένσε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σόρεν Κρογκ φιλοξενήθηκε από τη Ράντερς, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Λίγα πράγματα σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να αφήνουν το καλό για μετά την ανάπαυλα. Η ίδια μάλιστα πήρε δυο φορές το προβάδισμα, αν και δεν ήταν ικανή να το υπερασπιστεί, χάνοντας μάλιστα τη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις.

Δεύτερη ισοπαλία σε αυτό το σερί που “τρέχει”, μετά και από εκείνη με τη Λίνγκμπι (0-0 εκτός). Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση των πλέι άουτ, ούσα στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Αγνοεί τη νίκη στα 13 τελευταία παιχνίδια που έδωσε μπροστά στο κοινό της, έχοντας ηττηθεί στα 10/13.

Οντένσε Στατιστικά

*Δέχεται γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΒΙΝΤΟΒΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Βέιλε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Τόμσεν (20′, 84′), για να δεχθεί τη μείωση στις καθυστερήσεις. Έχασε πέναλτι με τον Καμίλι στο 32ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Χβίντοβρε, μετά από πέντε παιχνίδια στα οποία και είχε μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ Φράντσεν υποδέχθηκε τη Βέιλε, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη και να επιβάλλει το ρυθμό της. Πήρε προβάδισμα από νωρίς, ενώ λίγο μετά το μισάωρο έχασε και πέναλτι. Παρόλα αυτά, διπλασίασε τα τέρματα της προς το φινάλε, πριν δεχθεί απλά τη μείωση.

Σημαντική νίκη στην ύστατη προσπάθεια που κάνει για να μείνει στην κατηγορία, ούσα στο -11 από τη ζώνη παραμονής, έξι στροφές πριν το φινάλε. Ηττήθηκε στις 3/5 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία. Συμπλήρωσε κάρτες ο Φρέντσλουντ και θα εκτίσει τιμωρία.