*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μάνσφιλντ – Ολνταμ 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ έχασε δίκαια με 1-3 εντός έδρας από την Σάτον, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Σάτον στο 81’ και ενώ νωρίτερα είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 0-3, από τα τέρματα του Κορμπόα (20’, 49’), Μπιούτιμαν (77’ πεν.).

Η Ολνταμ έχασε και από την Σάτον με 1-3 εντός έδρας, γνωρίζοντας πέμπτη συνεχόμενη ήττα, έβδομο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις συνεχόμενες ήττες, έπειτα από δύο σερί νίκες εκεί. Και πλέον έχει «στερέψει» ο αρχικός ενθουσιασμός που υπήρχε μετά την πρόσληψη και την επιστροφή του Σέρινταν στον πάγκο της.

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, ούσα πλέον 23η  στο βαθμολογικό πίνακα, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την ομάδα στην τελευταία θέση παραμονής.

Λείπει εδώ και καιρό ο μέσος Σίχαν που θα απουσιάσει και απόψε, χτύπησε και ο επιθετικός Λουάμπα που θα λείψει επίσης.

Ολνταμ Στατιστικά

*Εχει 7/10 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 16/24 over 2,5 εντός έδρας, 12/18 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Ρότσντεϊλ, αν και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 86ο λεπτό για να σκοράρει με τον Μπόουερι, ούσα πάντως αρκετά πιο απειλητική και πιο επικίνδυνη από την αντίπαλο της κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Η Μάνσφιλντ πέρασε με 0-1 από την έδρα της Ρότσντεϊλ, έστω και με γκολ προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες, αλλά ήταν και η πρώτη μακριά από το γήπεδο της, μετά από δύο σερί ήττες εκτός!

Παραμένει στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά έφτασε σε απόσταση βολής από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -2 από αυτήν, αν και δεν είναι και πολύ μακριά και από την τρίτη που οδηγεί στην απευθείας άνοδο, στο -4 για την ακρίβεια.

Απουσιάζει ο μακροχρόνια τραυματίας Γκόρντον (ΜΕ), πιο πρόσφατα χτύπησε και ο επιθετικός Ακινς, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη, όπως και του μέσου Ολι Κλαρκ που τραυματίστηκε και έχασε το τελευταίο παιχνίδι.