10η αγωνιστική

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν, με την Ουνιβερσιδά Κατόλικα να πανηγυρίζει εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-4, ενώ το δεύτερο ματς έμεινε ισόπαλο στην έδρα της Κοπιαπό με σκορ 2-2.

ΚΟΠΙΑΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα με σκορ 5-3, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκαρσία στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Οβελάρ στο 21’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Αρανγκίζ στο 28’. Το 3-1 πέτυχε ο Οβερλάρ στο 35’ και το 3-2 ο Γκονζάλεζ στο 55’. Το 4-2 έκανε ο Μαγκνάσκο στο 56’ και το 5-2 ο Φρίας στο 65’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κιντέρος στο 84’.

Πάλεψε η Κοπιαπό, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ουνιόν Εσπανιόλα. Παρά τις πολλές ευκαιρίες και το γεγονός ότι προηγήθηκε σχετικά νωρίς, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε στην πίεση που της ασκήθηκε, δεχόμενη την ανατροπή από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη αμφότερες βρήκαν δίχτυα, όμως το τρίποντο δεν άλλαξε πλευρά.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών. Ακόμα μία δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών, αφού φιλοξενεί την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα. Είναι μεν μαχητική στα περισσότερα παιχνίδια της, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, όμως δυσκολεύεται πάρα πολύ να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα να είναι η χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Κοπιαπό Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κόλο Κόλο με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Βιδάλ στο 23’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα. Κακό πρώτο μέρος, υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, μένοντας πίσω στο σκορ, ενώ στην επανάληψη παρά το γεγονός ότι είχε τον έλεγχο και απείλησε αρκετά, δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, αντιμετωπίζοντας την ουραγό Κοπιαπό. Σαφώς απογοητευμένη από το αποτέλεσμα κόντρα στην Κόλο Κόλο, παρ’ όλα αυτά στρέφει την προσοχή της στο σημερινό σημαντικό παιχνίδι, αφού προσπαθεί να μειώσει την απόστασή της από τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.