8η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπράγκε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Ντάλκουρντ, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΜΠΡΑΓΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ταμίμι και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 52′, εν τέλει βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα με τους Πέρσον (81′) και Κάρλμπεργκ (90’+1).

Αήττητη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Μπράγκε, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπα φιλοξενήθηκε από την Έστερσουντ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-3. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την πρωτοβουλία και έφτασε σε μια άνετη επικράτηση, καθώς με εξαίρεση το τέρμα της ισοφάρισης που δέχθηκε, δεν απειλήθηκε από την αντίπαλό της. Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και το εντός 4-0 επί της Έργκριτε, φτάνοντας παράλληλα τους 16 βαθμούς, που τη φέρνουν στις πρώτες θέσεις της κατηγορίας. Συμπλήρωσε κάρτες ο Σεθ Χέλμπεργκ και θα απουσιάσει από το αποψινό παιχνίδι.

Μπράγκε Στατιστικά

*Over 2.5 τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Καμπάσι (9′) και Άρχιν (71′), αγωνιζόμενη και με παίκτη περισσότερο από το 68ο λεπτό. Παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 78′, εν τέλει πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Μπράουνινγκ-Λάγκερφελντ, τρία λεπτά πριν το φινάλε.

Τέλος στο αρνητικό σερί των τεσσάρων ηττών κατάφερε να βάλει η Ντάλκουρντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Σκέβντε, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-1. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικά, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το αριθμητικό της πλεονέκτημα και έφτασε σε μια απολύτως δίκαιη επικράτηση. Αντέδρασε έτσι με τον καλύτερο τρόπο μετά και την απομάκρυνση του τεχνικού Ντάλιμπορ Σάβιτς. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της για φέτος, φτάνοντας παράλληλα τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα. Εξέτισαν την τιμωρία τους οι Σίγκιτας Ολμπέρκις και Κόεν Κόστονς.