*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Τορκί – Μπόρεχαμ Γουντ 0-1

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ιστλεϊ, γλιτώνοντας από το δοκάρι της στο πρώτο ημίχρονο, ενώ είχε και κάποιες ευκαιρίες να σκοράρει, αλλά καμία από τις δύο δεν τα κατάφερε τελικά.

Η Μπόρεχαμ Γουντ «κόλλησε» στο 0-0 εντός έδρας κόντρα στην Ιστλεϊ, σε έναν αγώνα έξι βαθμών, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς σκοράρισμα. Αλλά στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και 10 αγώνες, με ίδιο αριθμό νικών και ισοπαλιών σε αυτό το διάστημα.

Παραμένει στην έβδομη και τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας μία σημαντική απόσταση ασφαλείας, αφού είναι στο +7 από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά και με αγώνα λιγότερο. Και έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Ντάγκεναμ, παρόλο που άνοιξε το σκοε με τον Τζάρβις στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Δεν άντεξε ως το τέλος, ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Εφιόνγκ στο 78’, και αφού της ακυρώθηκε γκολ στη συνέχεια, έχασε από το δεύτερο γκολ του Εφιόνγκ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Τορκί ηττήθηκε και από την Ντάγκεναμ με 1-2, παρόλο που προηγήθηκε, έχοντας όμως και έντονα παράπονα από την διαιτησία, ενώ δέχθηκε και τέρμα στις καθυστερήσεις. Βέβαια από τη στιγμή που δεν θα κέρδιζε, είτε έχανε, όπως συνέβη, είτε ισοπαλία να έφερνε, μοιάζει το ίδιο και το αυτό. Εχει συμπληρώσει οκτώ σερί αγώνες χωρίς νίκη, με έξι ήττες σε αυτό το διάστημα. Και μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και εφτά παιχνίδια, με τέσσερις ήττες.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, παραμένοντας στην 23η θέση του βαθμολογικού πίνακα, παραμένοντας αρκετά πίσω, στο -7 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας μέσος Κρόου.