*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Τορκί – Μπόρεχαμ Γουντ 0-1

*Οι πέντε τελευταίοι αγώνες τους, ανεξαρτήτως έδρας, έχουν λήξει N/G

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Νοτς Κάουντι, έχοντας δοκάρι στο 24’, πριν ανοίξει το σκορ με τον Μπρόαντμπεντ στο 44ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Σκοτ στο 56ο λεπτό, έχοντας και νέο δοκάρι προς το τέλος του αγώνα, χάνοντας την ευκαιρία να πάρει μία μεγάλη νίκη.

Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην πρωτοπόρο Νοτς Κάουντι, παίζοντας αρκετά καλά, και δεδομένου του αντιπάλου, πρόκειται για ένα αποτέλεσμα που μπορεί να θεωρηθεί θετικό. Αλλά αυτή ήταν η τρίτη της σερί ισοπαλία με το ίδιο σκορ, πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν κερδίζει, με τελευταία νίκη πάντως να έχει επιτευχθεί στο γήπεδό της, εκεί που είναι αήττητη στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες της.

Ανέβηκε οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 12η θέση του, αλλά διατήρησε την απόσταση της στο -5 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Τέιντον Τάουν, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Ντε Σίλβα (15’), Ομάρ (21’), αλλά ισοφαρίστηκε σε 2-2 από τα τέρματα των ΜακΚούτι (27’), Γουάνελ (39’). Και μετά το 43ο λεπτό απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω αποβολής αντιπάλου, το οποίο εκμεταλλεύτηκε, σκοράροντας δύο ακόμη γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τζάρβις (65’, 71’ πεν.).

Η Τορκί κέρδισε με 4-2 εντός έδρας την Τέιντον Τάουν, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, περνώντας στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αλλά μακριά από την έδρα της έχει οκτώ ήττες και μόλις δύο νίκες στις 10 τελευταίες αναμετρήσεις της.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ανέβηκε στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πάντα σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Ο αμυντικός Μάρτιν και ο μέσος ΜακΓκάβιν έχουν κάποιες ενοχλήσεις και παραμένουν εκτός.