*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπάρνσλεϊ-Μπόλτον 1-0.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μπλάκπουλ, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της δεν χρειάστηκε να επέμβει, διατηρώντας το μηδέν παθητικό ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να αφήσει πίσω τον αποκλεισμό από το κύπελλο θέλει, δίνοντας συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει στο πρωτάθλημα. Δυνατή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, σκοράρει με τρομερή συνέπεια κόντρα σε κάθε αντίπαλο, όμως τελευταία έχει την τάση να δέχεται πιο εύκολα γκολ, χωρίς βέβαια αυτό να της κοστίζει ιδιαίτερα. Στο -3 από την κορυφή, έχοντας τρεις αγωνιστικές λιγότερες από την Πόρτσμουθ, όντας η πιο σταθερή άμυνα του πρωταθλήματος.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Έξετερ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Άιτσινσον στο 17’ και το 0-2 ο Κόουλ στο 31’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκεβίγνεϊ στο 87’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ήττα για τη Μπάρνσλεϊ. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, άφησε πολλά κενά στα μετόπισθεν, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη πίεσε έντονα, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στα τελευταία λεπτά.

Να μην την πτοήσει η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής είναι ο στόχος της, με το έργο της σήμερα να αναμένεται αρκετά δύσκολο. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, ενώ μετράει έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες στις τελευταίες εννέα αναμετρήσεις της (5-3-1). Αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της, μετρώντας τρεις νίκες, έχοντας βρει δίχτυα σε όλες.