*7η αγωνιστική

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Μόλις μία νίκη έχει η Χέρενφεν στα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (4-3-1).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΤΒΕΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Επέστρεψε άμεσα στις νίκες την περασμένη Τετάρτη, αφού σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα επικράτησε με 1-0 της Φίτεσε εντός έδρας. Κατάφερε να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα της Φίτεσε στο 39′ χάρη σε γκολ του Στέιν, δίχως να αλλάξει κάτι στην συνέχεια της αναμέτρησης.

Ήθελε να επιστρέψει άμεσα στις νίκες μετά την ήττα στην έδρα της Βααλβάικ την περασμένη αγωνιστική και αξιοποίησε το γεγονός πως έπαιξε μεσοβδόμαδα. Απέναντι στην Φίτεσε, συνάντησε δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο λόγω της μαζικής άμυνας που επιχείρησε να παίξει η τελευταία, ωστόσο ένα γκολ προς το φινάλε έλυσε τον γόρδιο δεσμό. Το έργο της έγινε πιο εύκολο στην επανάληψη, όπου κατάφερε να περιορίσει τις απειλές και να διατηρήσει μέχρι τέλους το υπέρ της προβάδισμα. Μετράει πέντε νίκες σε έξι παιχνίδια πρωταθλήματος και έχει πραγματοποιήσει ένα άριστο ξεκίνημα. Μοναδικό μελανό σημείο της ο αποκλεισμός στα πλέι οφ του Κόνφερενς από την Φενερμπαχτσέ.

«Πιστεύω πως το παιχνίδι με αντίπαλο την Χέρενφεν δεν θα έχει μεγάλες διαφορές σε σχέση με αυτό κόντρα στην Φίτεσε. Θα έρθουν εδώ με σκοπό να χαλάσουν το παιχνίδι μας και να αμυνθούν. Οφείλουμε να είμαστε υποψιασμένοι για αυτό και με ανάλογη προσέγγιση να πάρουμε άλλους τρεις βαθμούς», επισήμανε ο τεχνικός Όοστινχ.

Παραμένουν τραυματίες οι βασικοί πλάγιοι μπακ Σμαλ και Μπρένετ, με τον δεύτερο να μην υπολογίζεται έτσι και αλλιώς λόγω συμπεριφοράς. Τραυματίστηκε και θα λείψει ο εξτρέμ Ουνουβάρ, παραμένει στα πιτς ο στόπερ Μπρουνς.

Τβέντε Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

XΕΡΕΝΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Έπιασε πάτο στο εντός απέναντι στην Εξέλσιορ, όπου γνώρισε ταπεινωτική ήττα με 0-3 την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 21′, δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχτηκε και δεύτερο τέρμα (45+1′). Εν μέσω αποδοκιμασιών, δεν βελτιώθηκε στην επανάληψη και στα χασομέρια η αντίπαλος με γκολ του Πάροτ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα (88′).

Αποκαρδιωτική η εικόνα της Χέρενφεν για ακόμη ένα παιχνίδι, τούτη την φορά κόντρα στην Εξέλσιορ εντός έδρας. Τραγικό πρώτο μέρος, όχι μόνο δέχτηκε δύο γκολ αλλά δεν απείλησε στο ελάχιστο. Προσπάθησε να βγάλει αντίδραση στην επανάληψη αλλά δεν τα κατάφερε και δέχτηκε μάλιστα και τρίτο τέρμα στο φινάλε. Μετράει τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα, αμυντικά έχει τεράστια προβλήματα και ο κόσμος έδειξε την δυσαρέσκειά του μετά την λήξη του αγώνα με την Εξέλσιορ. Υπό έντονη πίεση ο τεχνικός Φαν Βόντερεν, που ανέλαβε το καλοκαίρι του 2021.

Ο Ολλανδός πάντως χρήζει στήριξης από την διοίκηση τουλάχιστον για την ώρα. «Έχω μάθε να δουλεύω με πίεση και είναι αναμενόμενη η αντίδραση του κόσμου. Ούτε σε εμένα αρέσει αυτό που βλέπω και είναι στο χέρι των παικτών μου να αλλάξει. Έχουμε μπροστά μας μια δύσκολη έξοδο και οφείλουμε να δείξουμε χαρακτήρα», τόνισε.

Επιστρέφει από τιμωρία ο πολύτιμος μέσος Γουέμπστερ, δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.