*Over 2,5 στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (4-4 εκτός) με την Άουγκσμπουργκ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Ρετσμπέτσαϊ (29′), Μπάουερ (41′), Μίχελ (45+7′ πεν.) και Βάργκας (76′). Για τους φιλοξενούμενους οι Ιτακούρα (13′), Τσβαντσάρα (27′, 90+7′ πεν.) και Νγκουμού (37′).

Αν και προηγήθηκε δύο φορές με δύο γκολ διαφορά, η Γκλάντμπαχ γλίτωσε την ήττα χάρη σε πέναλτι που κέρδισε στην εκπνοή των καθυστερήσεων επιστρέφοντας, τελικά, με τον βαθμό από την έδρα της Άουγκσμπουργκ. Φάνηκε ιδιαίτερα ποιοτική επιθετικά, αλλά με πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν.

“Τρέχει” μία κάκιστη παράδοση κόντρα στη Λεβερκούζεν, αγνοεί τη νίκη στις επτά τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις στην Μπουντεσλίγκα (μία ισοπαλία, έξι ήττες). Γνώρισε την ήττα στις τέσσερις τελευταίες στο “Borussia Park”. Δεν υπολογίζεται ο Ελβέντι που αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν από τα “πουλάρια”, στο βασικό σχήμα του προπονητή Σεοάνε θα βρεθούν Τσβαντσάρα, Βέμπερ και Ονορά.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-2) της Λειψίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Φρίμπονγκ (24′) και Τα (35′), προτού μειώσει ο Ντάνι Όλμο (39′). Στο 64′ ο Βιρτς έκανε το 3-1, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Οπεντά (71′).

Δεν ξεκίνησε καλά την αναμέτρηση με τη Λειψία, απειλήθηκε σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις προτού σκοράρει δύο φορές σε τρεις ευκαιρίες που δημιούργησε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Λεβερκούζεν είχε το πάνω χέρι στο δεύτερο ημίχρονο, στάθηκε τυχερή στο 73′ όταν ο Οπέντα έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα Χραντέτσκι προ κενής εστίας.

Πανηγύρισε τη νίκη στις δύο πρώτες επίσημες αναμετρήσεις της σεζόν, πέρσι έκανε το 0/4 με τον Τζεράρντο Σεοάνε στην τεχνική ηγεσία της. Θα πρέπει να γυρίσουμε στο 2019 για να βρούμε την τελευταία φορά που έκανε το 3Χ3 υπό τις οδηγίες του Πέτερ Μποζ. Κόντρα στην παλιά ομάδα τους θα παραταχθούν οι Τσάκα και Χόφμαν, τιμωρημένοι από πέρσι παραμένουν οι Χινκαπιέ και Αντλί.