*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Σίτι, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γουέλς στο 35’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Σεμένγιο στο 80’.

Μέτρια εμφάνιση για τη Χάντερσφιλντ κόντρα στη μαχητική Μπρίστολ Σίτι. Καθόλου καλό πρώτο ημίχρονο, σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο, βρισκόταν σχεδόν μόνιμα στο δικό της μισό του γηπέδου και δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δέχθηκε πίεση τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο μέρος, δεν μπόρεσε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους και το πλήρωσε. Στην επανάληψη προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, όμως αυτό έφερε αρκετές αστάθειες αμυντικά, αφήνοντας πολλούς κενούς χώρους, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να σκοράρουν ξανά.

Από την μετριότητα θέλει επιτέλους να βγει, όμως κάτι τέτοιο μοιάζει αρκετά δύσκολο με βάση την εικόνα που δείχνει από την αρχή της σεζόν. Εντός έδρας είναι παρ’ όλα αυτά πιο ανταγωνιστική, βρίσκει με μεγαλύτερη συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να αποσπάσει αρκετά θετικά αποτελέσματα, καθώς τα πολλά προβλήματα που έχει αμυντικά της δυσκολεύουν πολύ το έργο. Στην εξίσωση πλέον έχουν μπει και οι αρκετές απουσίες, οι οποίες είναι 5 στον αριθμό αυτή τη στιγμή, αν και η βασική της εντεκάδα δεν επηρεάζεται ιδιαίτερα από αυτές.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπρέρετον Ντίαζ στο 16’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση για τη Μπλάκπουλ απέναντι στη Μπλάκμπερν και δίκαιη ήττα. Δέχθηκε έντονη πίεση στο πρώτο μέρος και έμεινε αρκετά νωρίς πίσω στο σκορ. Δεν ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει καθόλου πριν την ανάπαυλά. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να πιέσει περισσότερο, αλλά η αναποτελεσματικότητά της στη τελική προσπάθεια παρέμεινε, μένοντας στο μηδέν. Στο αμυντικό της κομμάτι δέχθηκε εξίσου πίεση, αλλά αυτή τη φορά ήταν καλύτερη προετοιμασμένη και πιο σταθερή, κρατώντας τους φιλοξενούμενους χαμηλά στο σκοράρισμα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει ιδανικά να κάνει η Μπλάκπουλ επιστρέφοντας στις εκτός έδρας εμφανίσεις. Είναι σκληροτράχηλη ομάδα, επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, δεν αφήνει ανεκμετάλλευτους κενούς χώρους και τυχόν λάθη, ενώ πάντα βάζει δύσκολα, καθώς παίζει απελευθερωμένα μακριά από το γήπεδό της. Το πρόβλημά της είναι κυρίως όταν βρεθεί υπό πίεση, αφού τότε δημιουργούνται αρκετές αστάθειες και χώροι, τους οποίους μπορεί να εκμεταλλευτεί οποιαδήποτε αντίπαλός της. Γεμάτο το απουσιολόγιό της, μετρά 6 παίκτες εκτός λόγω τραυματισμών, με μερικούς από αυτούς να είναι και στελέχη της βασικής εντεκάδας της.